Ana sayfa Nişanlık Tesettürlü Nişan Kıyafetleri

Tesettürlü Nişan Kıyafetleri

48
0
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 6
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 6

Söz, nişan, kına, düğün, sünnet, mezuniyet derken bu özel günlere giyilecek kıyafet bulmak aramak insanları zorlayabiliyor. Özellikle nişan gibi törenlerde bazen büyük organizasyonlar planlanmış oluyor. Bazen sadece evin içinde düzenlenen bu özel törenler ben ne giyeceğim sorusunu sordurtuyor.

Nişanlar bazen büyük salonlarda, bazen havuz kenarında, bazen teknede, bazen aile arasında küçük bir törenle kutlanabiliyor. Nişanlanacak olan tesettürlü kadınlar yapılan organizasyonun büyüklüğüne göre tesettürlü nişan kıyafetleri arayışına giriyor. Büyük salonlarda yapılacak olan törenler için kapalı kadınlar gelinliğe benzer nişan kıyafetleri tercih edebiliyor.

Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 1 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 1

Süslemeler

Bu kıyafetler A kesim, prenses kesim ya da kabarık olabiliyor. Belirli süslerle süslenebiliyor yani dantel, fırfır, taş gibi. Prenses kesim modeller bel ve basen bölgesinden şikayet eden kadınlar için iyi bir seçenek olabilir. Ya da büyük salonda yapılsa bile daha sade giyinmek isteyen kadınlar olabilir. Bu kişiler daha renkli ve parlak kumaştan yapılmış kıyafetler giyerse gecede daha çok parlayabilir.

Havuz kenarında küçük ya da büyük bir organizasyon düşünenler ise kabarık ya da sürüklenen model kullanılmaması tavsiye edilir. Çünkü bu modeller kullanıldığında her ne kadar şık bir görüntü elde edilse de kıyafeti havuzdan koruma problemi ortaya çıkacaktır ve bu gece boyunca rahatsızlık yaratabilir. Havu kenarı nişan törenlerinde genellikle bileğe kadar gelen fazla kabarık olmayan ferah bir görüntü oluşturan kıyafetler tercih edilmeli.

Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 2 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 2

Organizasyonlar

İşlemeli ya da dantelli tasarımlardan ziyade daha çok su gibi doğal bir görüntü oluşturan düz elbiseler tavsiye edilir. Nişanlar büyük organizasyonlar olabileceği gibi evde ailenin kendi arasında olabiliyor. Hatta çoğu zaman gelin ve damat farklı yörelerden olduğu için ailelerin gidip gelmesi zor olduğundan kız isteme ve nişan törenleri bir arada oluyor.

Böyle iç içe geçmiş küçük ama önemli organizasyonlarda evde de olsa abiye seçimi yapılması oldukça yaygın. Gelinin o özel günü daha şık giyinerek göstermek istemesi oldukça olağan bir durum. Bu evde kutlanan özel günlerde abiye seçiminin kesinlikle kabarık bir model olmamamsı tavsiye edilir. Son zamanlarda oldukça popüler olan ve kullanımı yaygınlaşan yarasa kol kıyafetteki hareketi sağlamaya yetebilir.

Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 3 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 3

Elbise ucuna, kollarlına bele uygulanan işleme danteller de hoş bir hava katabilir. Ya da iki parça şeklinde kıyafetler kullanılabilir. Nişan organizasyonu evde düzenlendiği için ayakkabı seçimi büyük önem taşır fazla sivri ya da yüksek topuklu ayakkabılar evin içindeki rahat hareket etme özgürlüğünü kısıtlayabilir.

Yine aynı şekilde elbisenin boyu uzun olur ise hareket kabiliyetini düşürür. Bu yüzden bu tür tercihlerde dikkat etmek gerekir. Tesettürlü nişan kıyafetleri son yıllarda farklı modellerle karşımıza çıkmakta ve her gelinin istediği doku, kumaş ve tasarımda bulunmakta. Yalnızca yapılan organizasyona göre bir görünüm sağlamak önemli bir noktadır.

Tesettürlü Nişan Kıyafetleri

Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 4 819x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 4
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 5 1024x768 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 5
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 6 1024x768 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 6
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 7 683x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 7
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 8 683x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 8
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 9 680x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 9
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 10 819x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 10
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 11 1024x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 11
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 12 731x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 12
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 13 683x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 13
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 14 683x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 14
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 15 731x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 15
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 16 732x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 16
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 17 683x1024 - Tesettürlü Nişan Kıyafetleri
Tesetturlu Nisan Kiyatfetleri 17

Bir önceki yazımız olan Tesettürlü Sade ve Şık Söz - Nişan Abiye Elbise Modelleri başlıklı makalemizde nişan abiyesi, özel tasarım tesettür söz nişan abiyesi ve sade nişan abiyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here