Ana Sayfa / Tesettür Giyim / Tesettürde Uzun Yelek ve Hırka Seçimi İçin Tavsiyeler

Tesettürde Uzun Yelek ve Hırka Seçimi İçin Tavsiyeler

Günümüzde birçok bayan özellikle Müslüman kadınlar başlarını örtmekte ve tesettürlü kıyafetler giymektedir. Bu anlamda göze hoş gelen ve çarpıcı renklere sahip olan birçok farklı elbise sık sık tercih edilmekte ve tesettürlü kadınların en gözde tercihleri arasında yer almaktadır. Söz konusu bu alanda pek çok elbise firması alanında özgün hizmetleriyle bu anlamda çeşitli hizmetler ortaya koymaktadır. Tesettür ve tesettürlü giysi alanında giyim hizmeti almak isteyen bayanlarda tesettür giyim sektörü içerisinde kendileri için en uygun kıyafetleri seçmeyi amaçlamaktadır. Özellikle soğuk kış aylarda öne çıkan kalın yapısı ve şık görüntüsü ile yüksek oranda tercih edilmekte olan uzun yelek ve hırkalar, özellikle başörtülü bayanlar tarafında da sıklıkla tercih edilmektedir. Söz konusu bu ürünler ülkemizde de pek çok farklı marka tarafından üretilmekte ve tesettürlü kadınların hizmetine sunulmaktadır. Tesettürde uzun yelek ve hırka seçimi bu durumda oldukça büyük bir önem kazanmaktadır. Ve bu ürünlere özellikle tesettürlü bayanlar oldukça rağbet etmektedir.

Bu rağbet neticesinde de tesettür ürünleri piyasası şekillenmekte ve tüketicilerin arzularına göre değer kazanmaktadır.

Tesettürde Uzun Yelek ve Hırka Seçimi İçin Önemli Notlar

tesetturde uzun yelek ve hirka secimi2 tesetturde uzun yelek ve hirka secimi3 tesetturde uzun yelek ve hirka secimi4

Tesettürde uzun yelek ve hırka seçimi oldukça önemli kıyafet seçimlerindendir ve günümüzde birçok başörtülü bayan tarafından en çok tercih edilen giysilerin de başında gelmektedir. Özellikle tesettür modası alanında değerlendirilen bu ürünler, hanımlar için gözde kıyafet ve tesettür tercihlerinin en başında gelmektedir. Bu sektörde birçok farklı tasarım çizgilerinde ve çeşitli renklerde ürünler bazı firmalar tarafından da üretime sunulmaktadır. Ve özellikle ülkemizde de birçok kadın birey tarafından tercih edilmektedir. Bilhassa renk ve tasarım çizgisi uyumuna oldukça dikkat edilmesi gereken bu gibi ürünler toplumuzda da büyük bir oranda tercih edilmektedir.

Bayanlarda Tesettür ve Uzun Yelek Uyumu

tesetturde uzun yelek ve hirka secimi6

tesetturde uzun yelek ve hirka secimi5 tesetturde uzun yelek ve hirka secimi7

Tesettürde uzun yelek ve hırka seçimi denildiğinde bilhassa renk ve tasarım açısından baktığımızda birbirine uygun tasarımlar ve renkler seçilmesi çok önemlidir. Bu bağlamda kaliteli kumaş ve çarpıcı renkler önemli olduğu kadar tesettür ve elbisenin renk uyumu da önemlidir. Tesettürde uzun yelek ve hırka seçimi denildiği zaman belirli önemli noktalar bulunmaktadır ve bayanlar çeşitli kıyafet seçimlerini de söz konusu bu püf noktalara göre gerçekleştirmektedir. Bu püf noktalara olabildiğince dikkat eden bayanlar, rutin bir gün içerisinde veya çeşitli özel günlerde bu gibi kombinler tercih edebilmektedir.

  • Tesettürde uzun yelek ve hırka seçimi oldukça önemli bir elbise kombin seçimidir ve bayan bireylerin bu bağlamda renk ve desen uyumuna büyük ölçüde dikkat etmesi elzemdir. Uzun yelek, günümüzde oldukça popüler bir kıyafet olmakla beraber özellikle bayan bireyler tarafından sık sık tercih edilmektedir.
  • Tercih edilecek söz konusu uzun yeleğin üzerinde belirli desenler ve çeşitli motifler bulunabilmektedir. Kombin yapılacak başörtüsü ile uzun yeleğin bu ölçüde birbirine uygun renklerde olması oldukça önemli bir detaydır.
  • Örneğin koyu renkli bir uzun yelekle beraber koyu renkli bir başörtüsünün seçilmesi, açık renkli bir yelekle de açık renkli bir eşarbın beraber seçilmesi oldukça iyi bir seçim olacaktır. Bu şekilde seçilen kombinler hem göze daha uyumlu gelecek hem de çok daha şık bir görünüm elde edilecektir.

Bayanlarda Tesettür ve Hırka Uyumu

tesetturde uzun yelek ve hirka secimi8

tesetturde uzun yelek ve hirka secimi9 tesetturde uzun yelek ve hirka secimi10

Tesettürde uzun yelek ve hırka seçimi düşünüldüğü zaman burada seçilecek hırka ve eşarbın renk ve motif uyumu oldukça önemlidir. Birbiriyle alakalı olan veya aynı renk tonlarında seçilen kombinler oldukça şık ve göze hitap eden cinste olmaktadır. Ülkemiz sınırları içerisinde de oldukça büyük bir oranda tercih edilen bu kombinler, pek çok farklı moda tasarım firması tarafından da üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Özellikle tesettürlü bayanlar da bu markaların çeşitli ürünlerini tercih etmekte ve bireysel istekleri doğrultusunda elbise kombin seçimlerini gerçekleştirmektedir.

Birçok bayan gün içerisinde çeşitli hırka modellerini giymekte ve bilhassa başörtülü bayanlar bu gibi elbiselerin üzerine uyumlu başörtüleri tercih etmektedir. Bu gibi birçok farklı hırka ve tesettür kombini çeşitli moda tasarım markaları bünyesinde satışa sunulmaktadır. Ve hanımların kendi istek ve arzuları doğrultusunda seçilerek gün içerisinde giyilmektedir. Söz konusu bu kombinler için belirli kriterler söz konusudur. Bu kriterlere dikkat edildiği zaman oldukça göz alıcı ve başarılı kombinler ortaya çıkabilmekte ve kullanım amacına uygun olarak çeşitli giysiler tercih edilebilmektedir.

  • Tesettürlü bayanlar seçmiş oldukları hırkaya uygun renklerde bir eşarp seçmelidir. Koyu renklerde seçilen hırkalar, koyu renkli eşarplara çok daha iyi bir şekilde uyum sağlamaktadır. Açık renkte seçilen hırkalar ise, açık renkteki başörtülerine daha iyi uyum sağlamaktadır.
  • Bu anlamda renklerin yanı sıra motifler de oldukça önemli bir faktördür. Örneğin eşarpta keskin ve parlak hatların bulunması, soluk renge sahip bir yelekle beraber pek iyi gitmeyebilir. Bundan dolayı birbirine uygun renk tercihinin yanı sıra giysi üzerindeki motif ve desenlerde oldukça önemli detayların başında gelir.

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

yarasa kol ferace onerileri

Yarasa Kol Ferace Nedir?

Değişik ve Farklı Tarzlarda Ferace Modelleri ve Yarasa Kol Ferace Güzel giyinmek, her kadının hakkıdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir