Ana Sayfa / Tesettür Modelleri / Tesettürde Balık Elbise Modeli ve Önerileri

Tesettürde Balık Elbise Modeli ve Önerileri

tesettur balik elbise modeli balik elbise modeli3

Balık elbise olarak adlandırılan elbise modeli, kesiminden kaynaklı olarak bu ismi almıştır. Elbiseler, kadınların en çok tercih ettiği parçalardan biridir. Çünkü tek parça olduğu için kolaylıkla kombin yapılabilir ve daha rahat hissettirir. Farklı elbise modelleri bulunmaktadır. Balık elbise ise bu modeller arasında en çok tercih edilenlerdendir. Doğru vücutta doğru parçalarla birleştirildiği zaman şık ve zarif bir görüntü oluşturur.

Tesettür giyimde tercih edilen kıyafetlerin uyumu önemlidir. Çünkü tesettür giyimde daha fazla parça kullanılır. Kadınlar, tesettür giyimde elbiselere daha çok şans verir. Özellikle özel günlerde elbise kullanımı daha yaygındır. Balık elbise modeli ise özel günlerin vazgeçilmez parçasıdır. Balık elbise, vücut hatlarını ön plana çıkaran bir elbise modelidir. Standart elbiselere göre daha şık bir tasarımı olduğu için özel günlerde tercih edilir. Balık elbiseler günlük hayatta kullanım için uygun değildir.

Vücut Tipine Uygun Tesettür Elbise Seçimi

tesettur giyim

Tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de vücut tipine uygun elbise seçmek oluyor. Kadınların vücut tipleri farklılık gösterir. Şık ve zarif bir görünüm için öncelikle vücut tipi tanınmalı ve vücut tipi için uygun elbiseler tercih edilmelidir. Vücut tipleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Elma tipi vücut
  • Armut tipi vücut
  • Kum saati tipi vücut
  • Dikdörtgen tipi vücut

Kadınlarda görülen vücut tipleri genellikle yukarıdaki gibidir. Bu vücut tiplerine sahip olmak için ölçüleri tam olarak karşılamak gerekmez. Eğer aynanın karşısına geçtiğiniz zaman vücudunuz kum saatini andırıyorsa vücut şekliniz de o doğrultudadır. Gideceğiniz davetlerde stil sahibi olmak istiyorsanız vücut tipinizi tanımalı ve doğru parçaları tercih etmelisiniz. Eğer vücut tipinize uygun olmayan elbiseleri tercih ederseniz hoş olmayan görünüme sahip olabilir, dikkatleri olumsuz olarak üzerinizde toplayabilirsiniz.

Kadınların vücut tipleri farklılık gösterdiği için tercih edilecek elbisenin modeli de farklılık gösterecektir. Eğer elbise seçimi için vücut tipi tanınıyorsa o zaman daha kolay hareket edilir. Balık elbiseler genellikle kum saati vücut tipi için uygundur. Kum saati vücut tipinin vücut ölçüleri daha orantılı olduğundan balık model elbise daha iyi taşınır. Aynı zamanda balık elbiseler vücut hatlarını ön plana çıkarır. Bu nedenle tesettür elbise seçiminde balık elbise seçecek olanlar vücut tipine göre hareket etmelidir. Elma tip vücutla dikdörtgen tip vücuda sahip olanlar için daha farklı elbise modelleri bulunmaktadır.

Tesettürde Balık Elbiseyi Kimler Tercih Etmeli?

balik elbise modeli5

Balık elbiseler özel davetlerde en çok tercih edilen tesettür elbise çeşidi oluyor. Balık elbise sadece özel davetler için değil aynı zamanda söz, nişan, nikah gibi özel günlerde de tercih ediliyor. Tesettür giyimde oldukça şık ve zarif bir model olan balık elbiseler vücudu sardığı için vücut hatlarını ön plana çıkarıyor. Balık elbise ile kusursuz bir görünüme sahip olmak isteniyorsa öncelikle vücut tipine uygun olarak bu elbise tercih edilmeli. Çünkü balık elbiseyi herkes taşıyamaz. Eğer vücut hatlarında orantısızlık varsa balık elbise tercih edildiği zaman vücuttaki kusurlar ön plana çıkarılmış olur.

Her kadın özel ve güzeldir. Kadınlar hangi elbisenin içinde kendini rahat ve güzel hissediyorsa o elbiseyi tercih edebilir. Fakat bazı kadınlar için kusursuz görünmek her zaman daha önceliklidir. Kusursuz bir görünüm için balık elbise tercih edilecekse kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar bu elbise modelini tercih etmelidir. Kum saati vücut tipi, balık elbiseyi en iyi taşıyan vücut tipidir. Balık elbise tasarlandığı zaman kum saati vücuda özel olarak tasarlanmıştır. Balık elbiseyi tercih edecek olanların göğüs ve kalça orantısı olmalıdır. Aynı zamanda elbisenin içinde şık görünmek isteyenlerin ince belli olması gerekir. Elbise tüm vücudu saran bir modeldir. Dizden aşağı genişleyen elbisenin bazı modellerinde uzun kuyruk vardır.

Balık elbise, şık ve gösterişli olmasıyla abiye grubuna girer. Abiye grubunun en önemli modellerinden olan balık elbiseler şık ve gösterişli olduğu gibi zarif bir görüntü oluşturur. Çok kullanışlı ve rahat hareket edilebilen elbiseler değildir. Bu nedenle günlük kullanım için tavsiye edilmez. Balık elbise tasarımcıları da bu elbise modelini günlük kullanım için değil daha özel günler için tasarlamaktadır.

Tesettür Giyimde Balık Elbise Modeli Avantajları ve Dezavantajları

tesettur balik elbise tesettur giyim

Tesettür giyimde balık elbise tercih etmenin bazı avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Elbisenin avantajları:

  • Vücut hatlarınız ön plana çıkacağı için daha zarif görünürsünüz.
  • Davetlerde ve organizasyonlarda stil sahibi olarak anılırsınız.
  • Doğru elbise modeli ile asil bir görünüme sahip olursunuz.

Elbisenin sunduğu avantajlardan faydalanmak için kusursuz bir vücuda sahip olmanız, elbiseyi doğru kullanmanız ve doğru kombin yapmanız gerekir. Eğer elbise için doğru vücut tipine sahip değilseniz, elbiseyi doğru kombin yapamazsanız aşağıdaki dezavantajlarla karşılaşırsınız.

  • Vücudunuzdaki kusurlar ön plana çıkar.
  • Elbise içinde rahat hareket edemezsiniz.
  • Doğru parçalarla birleştiremediğiniz zaman hoş olmayan bir görünüme sahip olursunuz.

Balık elbiseyi doğru kombin yapmak ve doğru kullanmak önemlidir. Eğer elbise doğru vücutta doğru parçalarla kullanılmazsa yukarıda yer alan dezavantajlar ortaya çıkar.

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

tesettur gelin basi 3

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Beyaz bir gelinlik içerisinde dünya evine girmek her kızın hayalidir. Tıpkı masallardaki gibi bir düğün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir