Ana Sayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Mayosu

Tesettür Mayosu

Tesettürlü bayanların ve muhafazakâr yaşamı tercih eden tüm bayanlar gibi yaz tatillerini gönüllerince denize ya da havuza girerek geçirmesi artık mümkün. Tesettür mayosu bu imkânı sağlayan akılcı bir çözüm niteliğinde. Tam kapalı modellerin yanı sıra kısa kollu yarım kapalı modeller farklı kullanıcı tercihlerine hitap edebilmektedir.

Tesettür mayosu Türkiye ve tüm dünyada dini hassasiyeti olan bayanların çok tercih ettiği bir üründür. Özellikle muhafazakâr kesim tarafından tercih edilmesi tesettür mayosu pazarının genişlemesine neden olmuştur ve bu nedenle bir çok firma tarafından üretim gerçekleştirilmektedir.

Hasema, tesettür mayo firmaları içinde ilk firmalardan olup bu işin öncüsü durumundadır. Marka adı ürünle de özdeşleşmiştir. Adasea, Odema, Ranuna, Fionco diğer markalar arasında sayılabilir.

 

Renk ve Desen Tercihleri

Genellikle düz renklerin kullanıldığı tesettür mayosu modellerinde sportif ancak sade desenlere de yer verilmektedir. Açık renklerin güneş ışığı altında içini gösterebileceği unutulmamalıdır.

 

Kumaş ve Model Seçenekleri

Lycralı ve polyamid kumaştan imal edilen tesettür mayoları, su tutmaz ve hızlı kurur. Ful lycralı olarak ifade edilen ve lycra oranı yüksek kumaşlar, vücudu sararak yüzmeyi kolaylaştırır. Ayrıca tesettür mayosu güneş ışığı altında vücut hatlarını göstermemelidir.

Tesettür mayoların üretiminde genel olarak iki farklı kumaş türü kullanılır.

-Polyester dokuma kumaşlar: Bol kesim modellerde tercih edilir.

-Jarse kumaşlar: Gençlerin tarzına hitap eden modellerde kullanılır. Daha rahat bir kullanım sağlar.

-Jileli tesettür mayo: Sadece kolları lycralı gövdesi dokuma kumaştan imal edilmiştir.

Kullanıcılar tarafında sade modeller daha çok tercih edilmektedir. Uzun pareolu modeller de son derece kullanışlı ve rahat bir kullanıma olanak tanımaktadır.

Tesettür mayolarda, sabit kapüşon şeklinde bone kullanılabilmektedir. Bonenin mayodan ayrı biçimde takıldığı modellerin daha kullanışlı olduğu söylenebilir.

Tesettur Mayosu 1 - Tesettür Mayosu Tesettur Mayosu 2 - Tesettür Mayosu Tesettur Mayosu 3 - Tesettür Mayosu

Tesettur Mayosu 5 - Tesettür Mayosu
Tesettur Mayosu - Tesettür Mayosu

Bir önceki yazımız olan 2018 Tesettür Nikah Elbiseleri başlıklı makalemizde 2018 nikah elbiseleri, 2018 tesettür nikah elbiseler ve nikah elbisesi hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

Tesettür Giyimin Kurtarıcısı Kazak Tunikler 5

Tesettür Giyimin Kurtarıcısı Kazak Tunikler

5.0 03 Yeniden merhaba! Tesettür kazak tunikler, Malum havalar da soğukken bu konuya değinmeden olmaz …