Ana Sayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Giyimde Beyazın Yeri

Tesettür Giyimde Beyazın Yeri

Tesettür giyimde beyaz kullanımıyla ilgili birçok soru akılları kurcalamakta ve bu durum gerek hangi renk ve kıyafetlerle gerekse de hangi hususlara dikkat edilerek oluşturulmasıyla tam bir merak konusu olmaktadır. O halde hazır olun ve dikkatlice okumaya devam edin. Zira aklınızda beliren tüm soruların yanıtını yazının devamında almış olacaksınız. Öncelikle tesettür giyimde beyaz renk ile ilgili kurtarıcı parçalardan biri olduğuna değinmek isteriz.

tesettur beyaz elbise

Zira hemen her renge eşlik edebiliyor olması bu rengin avantajlarını ön plana çıkaracaktır ki bu konuda gerekli bilgilere sahip olunduktan sonra elde edilecek görüntüyle rakiplerinizi kıskandıracağınızı ise ayrıca söyleyebiliriz. Özellikle muhafazakâr kesimin, kıyafetleri dışında başörtülerinde de tercih edebileceği ve bu yönüyle tamamlaması çok daha kolay olan bu renk için kullanılan parçaların kumaş türünden desenine dek birçok ayrıntının da tarzınızı en güzel şekilde yansıtacağını bilmelisiniz.

tesetturde beyaz renk

Tarzın yanı sıra katılacak olduğunuz davetlerde tercih ettiğiniz abiyeler için ayrı, günlük kullanımlara yönelik spor şıklığı için ayrı yahut resmi kurumlara yönelik tercihler için ayrı kullanımlardan bu noktada söz edilebilir. Kısacası tekdüze bir anlatımdan söz edilemeyecek kadar geniş bir çerçeve bu bağlamda karşınıza çıkacaktır. O halde burada kendinize öncelikle sormanız gereken sorular;

  • Nereye gideceğim?
  • Tarzımı nasıl yansıtacağım?
  • Hangi renk/ renklerle harmanlayacağım?

Vb. şeklinde olacaktır. Öyleyse sorularınızın yanıtını belirledikten sonra neler yapabileceğinize bir bakalım.

beyaz tesettur elbise 6

Tesettür Giyimin Dikkat Çeken Beyaz Kombinleri

tesettur elbise beyaz

Beyaz kombinleri denilince sizin aklınıza ne tür seçenekler geliyor? Zira takım olarak tercih edebileceğiniz söz konusu seçenekler dışında tulum, etek, bluz, elbise, abiye vb. olarak sıralayabileceğimiz birçok parça da kendini gösterecektir.  O halde öncelikle etek ceket ya da pantolon tunik şeklinde tercih edilen takım seçeneklerinizden söz edelim. Bu tür seçeneklerde takım olduğu için genelde tek renk tercih edilmektedir.

Öyleyse sizler başörtünüzle kıyafetinizi ön plana çıkarabilecek ve tercih ettiğiniz ayakkabı ve çantayla da son dokunuşlarınızı yapabileceksiniz. Örneğin baştan aşağı tek renk bir takım için başörtünüzü, ayakkabınızı ve çantanızı bu renk ile mükemmel bir uyum yakalayan hardalı, zıt rengi olan ve genelde kurtarıcı olarak görülen siyahı, pudrayı, bebe mavisini, altın rengini, tabayı vb. birçok rengi daha tercih edebilirsiniz. Takım seçenekleri tek renk olarak karşınıza çıkabileceği gibi birbirine en çok yakışan iki farklı rengin bir araya getirilmesiyle de sizleri karşılayabilir. Böyle durumlarda her iki renk ya sade şekliyle ya da sadece biri desenli haliyle ön planda olacaktır. Bu durumda ise yapacağınız şey takımınızın desensiz, sade rengini başörtünüzde kullanıp daha hoş bir havayla kıyafetinizi tamamlamak olacaktır. Peki, ya tesettür giyimde beyaz denilince akla gelen diğer seçenekler?

Tulum seçenekleri tek parça kıyafetler olması sebebiyle yine başörtünüz, ayakkabınız ve çantanızda kullandığınız bir başka renkle ön plana çıkacaktır. Yukarıda söz konusu renklerden söz ettik. Zira konumuz olan rengin hemen her renkle uyum sağlaması söz konusu renk skalasını daha da arttırabilmektedir. Etek seçeneklerine bakıldığında ise tercihlerinize eteğin rengi dışında modelini de dikkate alarak yön vermeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Beyaz Kombinlerinde Gözden Kaçırılmaması Gereken Önemli Detaylar

beyaz tesettur giyim beyaz tesettur elbise 7

Beyaz kombinleri ile ilgili dikkate almanız gereken birçok önemli detay vardır. Bunlardan biri yukarıda da söz edildiği gibi etek tercihlerinizde ön plana çıkmaktadır. Zira kalem etek ile Mevlana etek modelleri rengin yanı sıra tarzı açısından da dikkatlice tamamlanması gereken parçalardır. O halde kalem eteklerde üzerinize tercih edeceğiniz bluz yahut gömleklerin daha salaş tarzında, Mevlana eteklerde ise daha sıkı yani üzerinize oturan tarzlarda olmasına dikkat etmelisiniz.

Beyaz kombinleri farklı kıyafet parçalarında farklı şekillerde ancak hemen her renkle oldukça şık bir şekilde bir arada olabilmektedir. Burada tercihiniz olabilecek kıyafetlerden ve yine tercih edebileceğiniz renklerden söz ettik. Öyleyse elbise ve abiyelerle ilgili konuya devam edecek olursak abiyelerin şık davet yerleri olduğu ve tek parça kıyafet ürünleri olduğu dikkate alındığında burada tercih edeceğiniz başörtüsünün kumaş bakımından abiye şallar olmasına dikkat etmeniz gerektiğinden söz edebiliriz. Farklı birçok seçeneğiyle sizleri karşılayan bu şallar daha sade bir abiye için parlak şalların, daha parıltılı abiyeler içinse daha sade ancak abiye üzerine kullanılabilecek şalların tercihini gerekli kılacaktır. Dantelli, simli, şeritli ve daha birçok seçeneğiyle karşınıza çıkan bu şallar için farklı dokular söz konusu olsa da en çok tercih edilen şal seçeneğinin şifon şallar olduğuna da özellikle değinmek isteriz.

Elbise seçeneklerinize değindiğimizde ise, tercih sebebinizin günlük mü yoksa özel geceler için mi olduğu, ön plana çıkaracağınız kıyafetler için öncelikli sorunuz olacaktır. Zira spor bir elbiseyle şık klasik bir elbise aynı şekilde bir araya getirilmeyecektir.

Son olarak daha ağır bir görünüm için siyahı, daha iddialı bir görünüm içinse altın rengini tamamlayıcı renginiz olarak kabul edebilirsiniz. Öyleyse önceliğiniz, nasıl görünmek istediğiniz olsun diyebilir miyiz?

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

kiremit rengi elbise kombinleri

Kiremit Rengi Elbise Kombinleri ve Çeşitleri

Kiremit Rengi Elbise Kombinleri Günümüz dünyasında tesettürlü kadınlar kombinlerini yapmak için sürekli farklı türden elbiseler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir