Ana Sayfa / Tesettür Modelleri / Şal Bağlama Teknikleri

Şal Bağlama Teknikleri

Şal Bağlama Teknikleri ile herkese yeniden merhaba arkadaşlar ? Bugün sizlere şal bağlama tekniklerini anlatacağım. Bildiğimiz gibi artık günümüzde çoğu bayan şal kullanmakta. Çünkü hem rahat hem yapımı kolay hem de de kolay kolay bozulmuyor. Şal kullanmanın bu tür alternatiflerinin olmasının yanı sıra daha güzel olmasını ve daha güzel gözükmesini de sağlayabilirsiniz ? İşte bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz. Şal, eşarba göre yüzün daha çok şeklini aldığından, farklı yüz tiplerine göre şal bağlama tekniklerinin nasıl olması gerektiğini anlatacağız.

Bildiğiniz gibi ideal yüz tipi oval yüz tipidir ve güzellik, makyaj vs. gibi şeyler de oval yüz tipinden anlatılır. Biz tesettürlü bayanlar için bunu şal ile sağlamak mümkün. Şala şekil vererek yüzünüzü oval yüz tipinde gösterebilir ve daha şık görünebilirsiniz.

Örneğin eğer yuvarlak bir yüz tipiniz varsa şalı daha uzun ve yüzünüze yakın bir şekilde yapmalısınız. Yuvarlak tip yüzlerde yanak ön planda ve alın küçüktür. Bu yüzden şalın alın kısmını arkadan yanak kısmını da ön taraftan yaparsanız, yüzünüz daha ince gözükecek ve yüzünüz oval yüz tipine daha yakın olacaktır.

Eğer uzun bir yüz şekline sahipseniz, şal bağlama teknikleri ile şalınızın kenarlarını daha bol yapmalı, uzunluğunu da kısa tutmalısınız. Bunun için şalın alın kısmını daha önden yapabilirsiniz. Fakat yanak kısmını çıkarmalısınız. Böylece yüz ufalmadan doğru ve güzel bir şekilde yüzünüzü ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Tüm bunları sağladıktan sonra şal bağlama modellerine geçebilirsiniz ?

Klasik Şal Bağlama Modelleri

Tesettürlü bayanların neredeyse hepsinin yaptığı klasik modeldir. İster günlük hayatta ister özel bir günde bu modeli yapabilirsiniz. Herkese yakışan bir modeldir. Şalı boynunuzdan iğneledikten sonra geriye kalan iki ucunu ister arkadan bağlayabilirsiniz ister yan taraftan bağlayabilirsiniz. İsterseniz de arkaya öylece bırakabilirsiniz ? tamamen sizin zevkinize kalmış. Yüz tipinize göre şalı bağlamayı unutmamak kaydıyla tabiki..? Bu tür Şal Bağlama Teknikleri için ipek veya pamuk şal tercih etmelisiniz.

Arap Tipi Şal Bağlama Modelleri

Farklılığı seviyor ve bir farklılık istiyorsanız bu tür modelleri de deneyebilirsiniz. Aşağıda bulunan resimlerden de görebileceğiniz üzere Arap tipi şal bağlamanın birden fazla çeşidi vardır. Siz kendi yüz tipinize göre olanı ve en çok yakışanı tercih edebilirsiniz ? Bu tür modeller için medine ipeği şallarını tercih etmelisiniz.

Modern Şal Bağlama Modelleri

Modern şal bağlamadan kasıt aslında günümüzde daha çok trend olan şal modelleridir. Günümüzde değişik tarzda şal modelleri yapılmakta. Örneğin aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi şalı katlamadan direk başa örtmek bunlardan biri.

Bunun çok doğru olduğu söylenemez fakat bone takmadan da şal yapımı mevcut. Bu tür modeli de tercih edenler var. Bu tür modeller için günümüzde daha çok tercih edilen pamuk şalları kullanabilirsiniz.

Şal Bağlama Teknikleri

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

tesettur balik elbise modeli

Tesettürde Balık Elbise Modeli ve Önerileri

Balık elbise olarak adlandırılan elbise modeli, kesiminden kaynaklı olarak bu ismi almıştır. Elbiseler, kadınların en …