Ana Sayfa / Tesettür Giyim / Koyu Tonlarda Tesettür Kullanımı

Koyu Tonlarda Tesettür Kullanımı

Koyu tonlarda tesettür, doğru bir şekilde kombin edildiği zaman oldukça şık bir görüntüyü de beraberinde getirmektedir. Açık renklerle de oldukça güzel kombin seçenekleri söz konusu olsa da giyimde koyu tonlarda tesettür ürünlerini, başörtülerinde ise açık renklerde ürünleri tercih etmek bayanların yüz güzelliğini daha çok ön plana çıkaracaktır. Özellikle esmer tenli bayanlar için çok daha önemli olan bu detay, kilolu bayanlar için de avantaj sağlayan önemli konulardan biri olmaktadır. Tabi bu kategoride yer alan renkler için herkese yakıştığı ve kombin seçeneklerinin de oldukça kolay olduğu söylenebilir.

Parçaları bir araya getirerek sağlayacağınız bütünlüklerden söz edecek olursak;

Tercihinizin tek parça ürünler olması halinde kısa çizmelerle şık ve rahat formlara bürünebileceğinizden bahsedebiliriz. Tercih ettiğiniz renklerle aynı rengin farklı aralıklarını alarak oluşturabileceğiniz kombin seçeneklerinden ve özellikle tuniklerde modeline de uygun olacak şekilde uzun kolyeler yahut kemerlerle yapılabilecek zenginleştirmelerden de aynı şekilde söz edebiliriz.

Abiyelerde, daha çok tercih edilen söz konusu renk skalalarında ele alınan rengin açık renginde takılan başörtüsü, giyilen ayakkabı ve tercih edilen portföy çanta ise sizlere en kolay kombin seçeneklerinin kapılarını aralayacaktır.

Koyu Tonlarda Tesettür Giyimin En Sık Tercih Edilen Renkleri

koyu tonlarda tesettur5 koyu tonlarda tesettur

Genelde sadece kış aylarında tercih edilmesinin uygun bulunduğu ancak yaz kış demeden her mevsim kullanılabilecek olan söz konusu renkler için başta siyahı örnek verebiliriz. Beraberinde ise sıkça kullanılan bir başka renkten yani lacivertten söz edebiliriz. Aslında her sezon farklı renklerin moda olduğu renk skalası için siyah ve lacivertin modasını hiç kaybetmediğini söylemek gerekir. Bu durum da haliyle bu renklere olan ilgiyi her daim ön plana taşımaktadır. Kahverengi ve türevi olan taba renginin de beraberinde dikkat çektiği renkler yine bayanların sıklıkla tercih ettiği koyu tonlarda tesettür giyim renklerinden biri olmaktadır.

Mevsim şartlarının da göz önüne alınarak tercih edildiği model ve kumaşlarla hemen her ihtiyacın yanıtı olan en şık tasarımlarsa muhafazakâr kesimin kurtarıcısı olan birbirinden gözde parçaları karşınıza çıkarmaktadır. Bu bağlamda söz konusu renklerle oluşturacağınız doğru kombin seçenekleriyle şıklığınızı gözler önüne sermeye hazır olabilirsiniz. Bu kapsamda vücut tipinizi de dikkate alarak tercih edeceğiniz giyim parçalarında söz konusu renklerin yanı sıra

 • Bordo
 • Yeşil
 • Gri

ile de birbirinden şık kombin seçeneklerinden bahsetmek gerekir.

Koyu tonlarda tesettür parçalarını kombin yaparken eğer desenli modellere yönelirseniz boydan çizgisi olan tasarımlarla zarif duruşlar yakalayabileceğinizi bilmelisiniz. Ve yüksek belli eteklerle olduğunuzdan daha uzun görünebileceğinizi bilmeniz gerekir. Bahsi geçen renklerin gerek fiziksel olarak istediğiniz bölgeleri kapattığının gerekse de vücut tipinizle uyumlu olduktan sonra kolay kombin seçeneklerini beraberinde getirdiğinin altını çizmek isteriz. Özellikle önemli davetlerde kıyafet seçimine yönelik zorluğu ortadan kaldıran söz konusu renk skalası, vücudu en güzel şekilde kamufle etmenin en kolay yolu olmaktadır.

Siyah Tesettür Elbise

koyu renk elbise siyah tesettür elbise

Bugüne dek asilliği ile vazgeçilmez renkler arasında yerini almış olan ve bugün hatta bugünden sonra da sahip olduğu yeri başka hiçbir renge bırakmayan siyahın kadınlara sunduğu birbirinden çok avantajdan söz edilebilir. Şöyle ki;

 • Kişiyi olduğundan daha zayıf göstermesi,
 • Asilliğinin altında yatan kadınsı görünüm,
 • Her mevsim kullanım rahatlığı,
 • Hemen her tarza hitap etmesi,
 • Her ortama uyum sağlayabilecek kurtarıcı bir parça oluşu,

Ve dahası ile siyahın gardıroplarınızdaki önemine vurgu yapabiliriz. Konu tesettür elbise olduğunda başta gelen bu rengin avantajlarına kombin noktasında da değinmek isteriz. Rengi kapsamında kurtarıcı olduğu gibi her tarza yanıt veren niteliğiyle de bu rengin neden her kadın için vazgeçilmez olduğundan söz edebiliriz. Zira siyah, sıradan günlerde giyinilebileceği gibi abiyelerin de en çok tercih edilen rengidir. İsterseniz tek parça olarak kullanabileceğiniz isterseniz de kuşak yahut kemer şeklindeki küçük dokunuşlarla iki parçaya ayırabileceğiniz tesettür elbise modellerinde önden düğmesi olan gömlek formlarını da tercih edebilirsiniz. Zebra motifleri, geometrik desenleri, çiçekleri yahut düz renk şeklindeki desensiz formları bu giyim parçalarına yönelik alternatifin sayıca fazlalığından söz ettirmektedir. Kadınlara hareket noktasında özgürlük tanıyan ve tek parça oluşuyla kombin noktasında zamandan tasarruf ettiren bu ürünler;

 1. Payetli
 2. Pullu
 3. Yahut salaş tasarımları

ile her ortama uyum sağlamaktadır.

Muhafazakâr bayanlar abiye tercihlerini siyahtan yana yapacaklarsa başörtü tercihlerinde hardaldan yana olabilirler. Zira siyahla en çok yakışan bu renk yüzünüzü ortaya çıkaracak ve siyah hardal uyumuyla göz kamaştırmanıza yardımcı olacaktır. Dilerseniz hardal yerine gülkurusu, bordo, vizon ve haki gibi renkleri de tercih edebilirsiniz. Çanta ve ayakkabı tercihinizde ise vizon şal için örnek vermek gerekirse aynı renklerde çanta ve ayakkabı da tercih edebilirsiniz.

Sıradan günler için tercih ettiğiniz salaş tek parça giyim ürünlerinde ise kısa çizmelerden ve pamuklu şallardan da mevsimine göre yararlanabilirsiniz. Kısacası tercihiniz siyahtan yana ise ayakkabı, şal ve çanta için geniş bir yelpazenin de sahibi oluyorsunuz.

koyu tonlarda tesettur koyu tonlarda tesettur2

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

yarasa kol ferace onerileri

Yarasa Kol Ferace Nedir?

Değişik ve Farklı Tarzlarda Ferace Modelleri ve Yarasa Kol Ferace Güzel giyinmek, her kadının hakkıdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir