Ana Sayfa / Tesettür Modelleri / Kışlık Tesettür Elbise Seçimleri

Kışlık Tesettür Elbise Seçimleri

Giyim ürünleri her mevsime özel farklılık göstermektedir. Kışlık tesettür elbise için tercih edilen elbiseler de kış ayına özel olarak tasarlanmakta ve üretilmekte. Kış mevsimi için üretilen elbiselerin tasarımında birçok madde göz önünde bulundurulur. Bu maddeler;

  • Elbisenin modeli
  • Elbisede kullanılan kumaş türü
  • Elbisenin rengi
  • Elbisenin deseni

Kış mevsimine özel elbise üretimi yapılırken elbisenin modeline, modelde kullanılan kumaşa, elbisenin rengine ve desenine dikkat ediliyor. Çünkü tasarlanan elbiselerin hem göze hitap etmesi hem de parçalarla kolay birleştirilmesi gerekiyor. Aynı zamanda tercih edilen elbise giyildiği zaman vücut hatlarına uygun olmalı. Her renk ve model, her kadının giyebileceği gibi değildir. Bu nedenle kadınlar, kış aylarında elbise seçimi yaparken tercih edeceği elbiseyi üzerinde taşıyabilmeli, elbisenin içinde kendini rahat hissetmeli.

Tesettür Elbise Seçiminde Yapılan Hatalar

kislik tesettur elbise 3
kislik tesettur elbise 3

Elbiseler, kadınların en büyük kurtarıcısı oluyor. Tesettür kıyafetler arasında en çok elbiseler tercih ediliyor. Çünkü elbise tek parça ürün olduğu için kolaylıkla kombin yapılabiliyor. Kış aylarında elbise giymek ise çoğu zaman düşündürüyor. Elbiseler genellikle daha rahat hissetmek için normal havalarda tercih edilse de kış aylarında da elbise kullanımı yaygın.

Tesettür giyimin önemli bir parçası olan elbiseler hem kolay kombin yapılıyor hem de rahatlık sağlıyor. Günlük yaşamda seçilen elbise modelleri ile beraber özel günler için seçilen modeller de mevcut. Her kış onlarca elbise modeli tasarlanarak müşteriye sunuluyor. Peki, kışın tesettür elbise giymek için nelere dikkat etmek gerekiyor?

  • Elbisenin kumaşı
  • Elbisenin modeli
kislik
kislik tesettur elbise

Tercih edeceğiniz elbise için farklı birçok noktaya değinebilirsiniz. Fakat kış aylarında elbise giymek istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken iki ana madde var demektir. Kışın elbise kullanmak konfor sağlar. Yeter ki doğru elbise tercih edilsin.

Elbiselerde kullanılan kumaşlar elbisenin değerini ve kullanım alanını etkilemektedir. Eğer ince yapılı, hafif kumaşlardan üretilmiş elbiseleri kullanmak isterseniz bu sizin için pek sağlıklı olmayacaktır. Kış aylarında kalın, sıcak tutacak, sizi sıkmayacak kumaşlardan üretilmiş elbiselere şans vermeniz gerekir. Aynı zamanda elbise modeli de etkilidir. Eğer elbiseyi açık havada giymek istiyorsanız ve havanın rüzgarlı olma ihtimali varsa alt kısmı geniş, uçuşlu elbise modellerini daha sonraya saklamalısınız. Bunun yerine daha düz kalıplara şans verebilirsiniz.

Kışlık Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

kislik tesettur elbise 4
kislik tesettur elbise 4

Tesettürlü kadınlar için kışlık elbise seçimi önemlidir. Elbise, gardırobun önemli parçalarından biridir. Kış aylarında ise hem günlük hayatta hem de özel günlerde tercih edilmektedir. Elbise seçimi yaparken birçok madde göz önünde bulundurulmalıdır. Tesettürlü kadınlar için elbise seçimi ise ekstra önem taşır. Farklı modellerde birçok elbise tasarlanırken bu modeller arasında doğru olan modeli tercih etmek gerekir. Tesettürlü kadınlar tercih edeceği elbise modelinin içinde kendini hem rahat hem şık hem de sıcak hissetmelidir. Kış aylarının soğuğundan etkilenmemek adına elbisenin kumaşına dikkat etmek gerekir.

Soğuk havaya karşı dayanıklı kumaşlar her zaman sizin için avantaj oluşturur. Soğuk kış günlerinde rahat hissettiğiniz kadar kendinizi sıcak hissetmeniz önemlidir. Soğuk hava ne kadar teninize temas ederse o kadar üşüyecek ve rahat hareket edemeyeceksiniz. Elbise üretiminde kullanılan pek çok kumaş bulunuyor. Bu kumaşlar ise farklı özelliklerde olduğu için farklı mevsimlerde kullanılıyor. Kışlık tesettür elbise haricinde kışın tercih edilen kumaşlar ise aşağıda yer aldığı gibidir.

  • Yün kumaş
  • Kadife kumaş
  • Serj kumaş
  • Muline kumaş

Yün kumaşlar kış ayı için oldukça idealdir. Yün kumaşlar yapısından dolayı nemli de olsa suyu kolaylıkla emer ve kurur. Yün kumaştan yapılan elbiselerin yıkama ısısına dikkat etmek gerekir. Eğer yüksek sıcaklıkla yıkanırsa elbisede küçülme olacaktır. Fakat kış aylarında sıcak tutması ve rahat olması sayesinde elbise üretiminde tercih edilir.

kislik tesettur elbise 5
kislik tesettur elbise 5

Kadife kumaşlar ise kışın kullanılan kumaşlardan biridir. Kışın soğuğundan en çok koruyan ikinci kumaştır. Kadife tesettür elbiseleri hem şık hem de zarif bir görüntü oluşturur. Elbise üretiminde kullanılan kumaş, yapısı gereği kalın olduğu için hem sıcak tutar hem de uzun ömürlüdür.

Serj kumaş ise adı pek duyulmayan kumaş türüdür. Elbise üretiminde çok fazla kullanıldığı söylenemez fakat kullanıldığı modellerde kendini belli eder. Serj kumaş, dokunan yünlü kumaşlara verilen isimdir. Kış aylarında en çok tercih edilen kumaşlardan biridir. Kalın yapısı ile soğuk havayı en az seviyede geçirir, sıcak tutar.

Muline kumaş ise elbise üretiminde pek bilinmeyen fakat kullanışlı ve kış ayı için uygun olan bir kumaş türüdür. Serj kumaş gibi soğuk havayı en az seviyede geçirir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olması ile elbisenin de ömrünü uzatır.

Kış İçin Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Tesettür giyimde kış ayında elbise seçimi nasıl olmalı diye düşünenler oluyor. Kış aylarında tercih edilen elbisenin yün ve keten gibi sıcak tutacak kumaşlardan yapılmış olması gerekiyor. Elbise kumaşının ince ve hafif olmaması gerekiyor. Aynı zamanda elbise modeli de önem taşıyor. Elbisenin çok salaş olmaması, düz kalıp olması kış aylarında daha avantajlı oluyor.

kislik 6
kislik tesettur elbise 6

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

tesettur gelin basi 3

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Beyaz bir gelinlik içerisinde dünya evine girmek her kızın hayalidir. Tıpkı masallardaki gibi bir düğün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir