Ana Sayfa / Tesettür Giyim / Keten Tesettür Elbise Kombin ve Öneriler

Keten Tesettür Elbise Kombin ve Öneriler

keten tesettur elbise 3   keten tesettur elbise 4

Keten, doğal bir elyaftır ve insanlığın ilk kumaş üretimi bununla olmuştur. Keten bitkisinden elde edilen kumaş, yapısı itibariyle pamuk lifini andırır ve alerjik yapısı bulunmaz. Her mevsim kullanılabilen kumaşlar arasında yer alır. Giyim başta olmak üzere döşeme, perde, örtü, halı, çarşaf, kağıt, halat, dekor gibi pek çok alanda kendine yer bulur. Özellikle yaz aylarında elbise, ceket, bluz, gömlek, pantolon gibi giyim ürünlerinde rengarenk çeşitleriyle tercih edilir. Bu yazımızda sizlere keten tesettür elbise modelleri ve önerilerinden bahsedeceğiz.

Kullanımı rahat olan bu kumaş, çok dayanıklıdır ve esnemez yapıdadır. Toz çekmez, kendini bırakmaz, tüylenme yapmaz. Emici özelliği ile cilde tazelik, ferahlık hissi verir. Pamuğa nazaran üç kata kadar daha sağlam, daha parlak bir görünüme sahiptir. Bütün bu avantajlarından dolayı muhafazakâr kıyafet çeşitlerinin vazgeçilmez kumaşlarından birisidir.

Keten Tesettür Elbise Tarzları

keten tesettur elbise 5

Tesettür, bir giyim tarzı ve moda unsuru olarak karşımıza çıksa da aslında bir yaşam tarzıdır. Kadınların dini kurallar gereği giyinmelerini temsil eder. Dolayısıyla el ve yüz dışında bütün vücudun görünmeyecek, vücut hatlarının dışardan belli olmayacak, tenin gösterilmeyecek şekilde olması icap eder. Günümüzde muhafazakâr kadınlar için çok geniş bir kıyafet seçeneği vardır ve doğru seçimler ile tarzınızı, şıklığınızı yansıtabilirsiniz.

Keten tesettür elbise muhafazakâr kadınlara çok geniş bir seçenek sunuyor. Aynı zamanda en rahat giyim ürünlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Önemli olan sizin tarzınızı belirlemeniz ve nerede, nasıl bir kombin seçeceğinize karar vermeniz. Bu noktada özellikle şunlar öne çıkıyor:

  • Klasik tarz,
  • Spor tarz,
  • Günlük giyim,
  • Özel davetler.

Hangi tarzı seçeceğinize karar verdikten sonra karşınızda geniş bir seçenek bulunuyor. Klasik tarz model çeşitleri daha çok iş hayatı, davetler için kombin yapılmaktadır. Bu ürünlerin desenleri daha sade olmakta ve kullanıcısına daha resmi bir görünüm kazandırmaktadır. Babet tarzı bir ayakkabı ve sade bir şal, eşarp ile birlikte kombininizi tamamlayabilir, iş hayatında şıklığı yakalayabilirsiniz.

Yerine ve Zamanına Göre Kombin Seçimi

keten tesettur elbise 6

Spor keten tesettür elbise modelleri daha spor ve daha hareketli giyinmek isteyenler için en uygun alternatiflerdir. Bu ürünler genel olarak farklı renkte çizgiler taşımakta, kesimleri ile daha spor bir görünüm sunmaktadır. Spor kombinlerinizi özellikle şal ve spor ayakkabı ile taçlandırabilirsiniz. Yakın zamana kadar spor ayakkabılar elbiselerle pek kullanılmıyor idiyse de artık daha özgürlükçü kombinler öne çıkıyor. Bu da muhafazakâr kadınların kıyafet seçimlerinde alternatiflerin artmasına neden oluyor

Günlük giyim kombinlerinin temel esası rahatlığa dayalıdır. Kendinizi rahat hissedeceğiniz, kıyafetlerinizin sizi kasmayacağı, aynı zamanda dini kurallardan taviz vermeyeceğiniz bir kıyafet kombinini rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Bunun için dilediğiniz ayakkabıyı, başörtüsünü kullanabileceğiniz gibi çeşitli aksesuarlarla tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Özel davet kombinleri kadınların en hassas oldukları noktalardır. Çoğu zaman kıyafet seçimi büyük bir strese dönüşür. Saatler alabilir. Oysa şık bir keten tesettür elbise ile bunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Çok spora kaçmayan, düz, çizgili ya da desenli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Özel davetlerde kullanabileceğiniz modelleri bugün en ünlü markalarda ya da daha az bilinen markalarda dahi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu tür kombinlerde tamamlayıcı öğelerin başında ayakkabı ve aksesuarlar gelir. Eğer bileklere kadar uzanan bir model seçti iseniz ayakkabınız çok daha fazla dikkat çekecek ve seçiminiz önem kazanacaktır.

Keten Tesettür Elbise Kombininde Renk Seçimi

keten tesettur elbise 7

Keten tesettür elbise kombini yaparken tarzınızı yansıtacak öğelerin başında renk seçimi gelir. Hangi renk model seçeceğiniz tamamen size bağlıdır. Eğer ten renginiz koyu ise daha açık renkleri seçebilir, açık ten rengine sahipseniz koyu tonlarda daha şık kombinler elde edebilirsiniz. Renk seçimini sade ya da karma renkler arasından yapabilirsiniz. Eğer sade renk bir model seçti iseniz şal veya eşarbınızın aykırı renklerde olması detayları daha iyi ortaya çıkarır. Özellikle ayakkabı ve başörtünüzü aynı renk seçebilirsiniz. Kemer ya da kuşak bulunuyor ve kıyafetin genel renginden farklı ise başörtüsü, kemer, ayakkabı üçlüsünün aynı tonlarda olmasını sağlayabilirsiniz.

Desenli bir model seçerseniz mevcut renklerden herhangi birisinin tonlarında bir başörtüsü ve ayakkabı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Düz, çizgili, nakışlı, desenli veya ekose modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Keten Tesettür Elbise Kombininde Aksesuar Seçimi

keten tesettur elbise

Keten tesettür elbise kombininde en önemli detaylardan birisi aksesuarlardır. Bu hem kıyafetinizin kendi aksesuarlarını hem de ek kullanacağınız aksesuarları ifade eder. Öncelikle modellerde genel olarak düğmeli, cepli, kuşaklı, gizli fermuarlı, kemerli, düğme detaylı, lastikli, gizli düğmeli gibi aksesuar seçenekleri yer alır. Bu detayların her birisi kıyafetin görünümünü ve duruşunu değiştirir. Aksesuar detayı arttıkça kıyafetin sportif yönü ağırlık kazanmaya başlar.

Kıyafetlerin kendi aksesuarları haricinde saat, kolye, çanta, yüzük gibi kendinizin ekstradan seçebileceğiniz aksesuarlar da vardır. Özellikle kadınların vazgeçilmezi olan çantalar önemli bir detay olarak karşımıza çıkar. Çapraz takılan ufak bir çanta kombininizi daha şık hale getirebilir. Eşarp ya da kıyafetin rengine sahip çanta seçebilirsiniz.

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

tesetturde uzun yelek ve hirka secimi

Tesettürde Uzun Yelek ve Hırka Seçimi İçin Tavsiyeler

Günümüzde birçok bayan özellikle Müslüman kadınlar başlarını örtmekte ve tesettürlü kıyafetler giymektedir. Bu anlamda göze …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir