Ana Sayfa / Gelinlik & Kaftan / 2020 Kapalı Gelinlik Fiyatları

2020 Kapalı Gelinlik Fiyatları

Kapalı Gelinlik Fiyatları, TÜİK’in yaptığı araştırmaya göre 2018 yılında 553 bin 202 çift evlenmiş bulunmakta. Bu da çokça düğün ve çokça gelinlik anlamına geliyor. Bazı çiftler düğün tercih etmese de günümüzde gelinlik giyinmeden evlenen kadın sayısı yok denecek kadar az. Türkiye’de asgari maaştan yüz binli sayılara kadar maaş alan insanlar bulunmakta.  Düğün deyince ise kadınların aklında ilk beliren şeylerden biri ise nasıl bir gelinlik giyeceği oluyor. Gelinlik almanın bir çok yolu var. Hazır alınıp gelinin üstüne uyumlu olacak şekilde tadilat yapılabilir, kiralanabilir, diktirilebilir ya da ikinci el satın alınabilir.

Kapalı Gelinlik Fiyatları
Kapalı Gelinlik Fiyatları

Gelinlik Fiyatları Değişkenliği

Gelinlik fiyatları ise kumaşa, işçiliğe, markasına göre değişebiliyor. Kapalılar için yapılan gelinlikle açık kadınların giyebileceği gelinlikler arasında büyük bir fiyat farkı bulunmuyor. Kapalı gelinlik fiyatları enflasyon artışıyla birlikte son yıllarda oldukça artmış durumda. Kapalı gelinlik fiyatları 500 tl’den çok uçlara kadar çıkabiliyor. Ucuz ancak güzel gelinlik daha doğrusu hayalindeki gibi bir gelinlik giymek isteyen kadınlar için 2. el gelinlik almak oldukça mantıklı. Çünkü gelinlikler tek geceliktir ve tek gecelik giyilen herhangi bir elbise ne kadar eskiyebilecekse gelinlik de o kadar eskiyecektir. Bu sebeple günümüzde kadınlar 2. el gelinliğe oldukça rağbet ediyor. 2. el gelinlikler genelde gelinliğin normal fiyatının yarısına ancak bazen 3’te 2’sine bazen 3’te 1’ine satılabiliyor.

Kapalı Gelinlik Fiyatları2
Kapalı Gelinlik Fiyatları2

2. el Gelinlik Fiyatları

2. el gelinlik alınabilecek birçok sosyal mercii var. Bunlar dolap, gardırop gibi uygulamalar da olabilir, sadece gelinliklerin satıldığı 2. el ürün satan internet siteleri ya da letgo gibi birçok farklı ürünün satıldığı platformlardan temin edilebilir. 2. el gelinlikler olarak internette arama yapıldığında 350 tl’ye bile gelinlik bulunabiliyor. Ancak bu kişi ve internet kurumlarının ne kadar güvenli olduğu tartışmaya açıktır. Bu yüzden internet üzerinden alışveriş yapılacaksa aynı şehirden insanlar olmasına dikkat edilmesi tavsiye edilir. Böylece o kişiyle buluşup yüz yüze alışveriş yapılabilir. Bu sayede alınan gelinliğin kalitesini kontrol edebilme şansı da yakalanır.

 

Kapalı Gelinlik Fiyatları3
Kapalı Gelinlik Fiyatları3

Fakat ben paramın büyük bir meblağsını gelinliğime ayırıyorum diyen kadınlardansanız özel dikim gelinlik en iyi seçenektir. Çünkü her an provaya gidilebilir, fikir değiştiği an gelinlikte de değişiklik yapılabilir. İşçilik arttıkça elbiselerde olduğu gibi gelinliklerde de fiyat artar. Özel dikim gelinliklerin fiyatı genelde 4000 tl’den başlıyor. Ancak ünlü bir tasarımcıdan özel bir dikim isteniyorsa on katı bir bütçe ayarlamak gerekebilir. Gelinliklerin birçok çeşidi var. Bunlar; sadece nikah için olan gelinlik, a kesim tesettür gelinlik, tesettür balık gelinlik, prenses model tesettür, pelerinli türbanlı gelinlik ve sade tesettür gelinlik. Bu çeşitler kesim türleri olmakla birlikte fiyat farkı pek ölçülebilir değil. Gelinlikler hazır olarak da alınabilir. Bu gelinlikler kimse tarafından giyilmemiş önceden çizilip dikilmiş gelinliklerdir. Bu tür gelinlikler 500 tl’ye de bulunabilir ancak standart bir gelinlik 2000 tl gibi bir fiyata sahip olacaktır.

 

2020 Kapalı Gelinlik Fiyatları

Kapalı Gelinlik Fiyatları4
Kapalı Gelinlik Fiyatları4
Kapalı Gelinlik Fiyatları5
Kapalı Gelinlik Fiyatları5
Kapalı Gelinlik Fiyatları6
Kapalı Gelinlik Fiyatları6

Kapalı Gelinlik Fiyatları6

Kapalı Gelinlik Fiyatları7

Kapalı Gelinlik Fiyatları8

Kapalı Gelinlik Fiyatları9

Kapalı Gelinlik Fiyatları10

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

2018 Tesettur Uc Boyutlu Gelinlik Modelleri 4

2018 Tesettür Gelinlik Modellerinde 3 Boyut Devrimi

Günümüzde pek çok kadın gelinlik seçimi konusunda kararsız kalmaktadır. Özellikle muhafazakar giyim seçimi yapan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir