₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Tesettür Abiye Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tesettür Abiye Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar, Düğünler, kına geceleri sünnetler, nişanlar… Kültürümüzde birçok kutlama ritüelleri bulunmakta. Bazen düğünde gelinin kardeşi, bazen sünnet çocuğunun annesi bazen nişanlanan kişinin kendisi olunabilir. Birçok kutlamada birçok sıfata sahip olarak o görkemli törenlere katılım beklenebilir.  Bu tür davetlerde birçok kapalı kadının aklını kurcalayan şey ne giyeceği, nasıl eşarbını yaptıracağı ya da nasıl bir makyaj yapması gerektiğidir. Ben ne giyeceğim derdi bazen katılanacak olunan tören ve organizasyona olan hevesi ve heyecanı kırma yöneliminde olabiliyor. Kapalı kadınlar birçok mağaza gezip aradığını bulamayabiliyor ya da mağaza gezmek yerine internette arıyor.

Kapali tesettur abiye kiyafetleri
Kapali tesettur abiye kiyafetleri

Hayal Kırıklığı

Ancak sipariş ettiği ile gelen şey uyuşmayınca ya da hayalinde kurduğu şekilde gelmeyince üzülüp moraller bozulabiliyor. Peki kapalı giyinmeyi tercih eden kadınlar bu gibi özel gecelerde kendilerini özel ve güzel hissetmek için abiye elbise seçerken nelere dikkat etmeli, nelerden kaçınmalı, neleri tercih etmelidir? Öncelikle mağazaya birebir gidip seçilebilir. Güvenilir ve müşterinin ne istediğini bilen mağazalar bulunabilir ancak burada da dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır.

Bazen seçilen kıyafetlere uygun beden bulunamayabilir. Bu yüzden insanlar genel olarak kıyafetleri daraltma işlemine gider ancak kapalı giyimde kıyafetler çok kumaşlı olduğu için asıl tasarımı kaybolabilir, tadilattan döndükten sonra birçok dikim kayması ile var olan modelden çok farklı bir kalıba girebilir. Özellikle kapalı abiye kıyafetleri gerek kumaş yapısı gerek ise taş süs kullanımı çok olabileceğinden bu durumun yaşanması çok olasıdır. O yüzden bir kıyafet ne kadar beğenilse de eğer kişinin kendi bedeni yoksa o kıyafetten vazgeçmesi en uygun seçenektir.

 

Kapali tesettur abiye kiyafetleri2
Kapali tesettur abiye kiyafetleri2

Özel Abiyeler

Eğer hazır abiye modeli istenmiyorsa özel dikim abiye kıyafetler de iyi bir seçenektir ancak uzun zaman ve prova gerektirebilir. Bazı hazır abiye satan mağazalar özel dikim yapabilir ya da sadece özel diken yerler de bulunabilir. Bu tür bir alışverişte nasıl bir elbise istendiği tam belirtilmeli ve özel diken kişinin inisiyatifine bırakılmamalı.

Burada tabi ki kötü bir dikim olabilir denemez ancak alacak kişinin kendi kafasında tasarladığı şey ile dikimcinin fikirleri uyuşmayabilir bu da kıyafet sahibini kıyafetiyle alakalı bir takım düş kırıklıklarına sahip olmasına neden olabilir. Kapalı abiye kıyafetleri satın alırken bir başka seçenekte elbette internetten alışveriş. İnternet ve sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte internet üzerinden satış oldukça yaygınlaştı. Ancak bu dokunulmayan ve kendi gözüyle görülmeyen ürünler yine de alan kişi de bir tedirginlik oluşturmakta.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

O yüzden burada dikkat edilmesi gereken hususlardan birkaçı; örneğin instagram, instagramda keşfedilenlerde sürekli karşılaşılan profesyonel çekim olduğu görülen elbiseler olabileceğinden ucuza bulunmuşsa kesinlikle alınmamalıdır. Çünkü bu internet dolandırıcılığının en önemli göstergesidir. Her kadar güzel kapalı abiye kıyafetler ucuza alınmak istense de maalesef bazı kıyafetlerin piyasa değerleri bellidir ve bunun altında benzeri kıyafet satışı yapanlar üründe kullanılan malzemelerden kısmış olabilir.

Ya da alınan kıyafetle alakası olmayan bir elbiseyle karşılaşılabilinir. Sonuç olarak internetten alınan kıyafetler genellikle bilinen ve güvenilir sitelerden alınılması durumunda olası hayal kırıklıklarının önüne geçilmiş olunur.

Kapali tesettur abiye kiyafetleri3
Kapali tesettur abiye kiyafetleri3

 

Kapalı Abiye Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 4

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 5

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 6

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 7

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 8

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 9

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 10

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 11

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 12

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 13

Kapali tesettur abiye kiyafetleri 14
Kapali tesettur abiye kiyafetleri 14
Kapali tesettur abiye kiyafetleri 15
Kapali tesettur abiye kiyafetleri 15

İncelemeler

İlgili Konular