Ana Sayfa / Gelinlik & Kaftan / Gelinlik Modelleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Bilgi

Gelinlik Modelleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Bilgi

Uzun bir aradan sonra herkese yeniden merhaba ? Bugün zamanı da yaklaşmışken, özellikle genç kızların hayali güzel gelinlikler hakkında konuşalım. Bu özel günün muhteşem geçmesi için tabiki her genç kız, her ayrıntıyı çok büyük bir hassasiyetle incelerler. Gelinliğin seçiminden gelin başı modeline, gelin ayakkabısından gelin buketine kadar her şey dikkatli bir şekilde incelenmeli ? O halde bu ince ve önemli noktalara hep beraber bir göz atalım.

1)Gelinlik diktirmek

Gelinlik diktirirken gelin adayı, gelinliği dikecek olan kişi ile bizzat görüşüp nasıl istediğini belirtmeli ve vücut yapısına uygun model belirlenmelidir. Ayrıca gelin adayı gelinlik provasına gitmeli fakat en az 2 kilo fazla olduğu belirli günlerinde kesinlikle gitmemelidir.

2)Modaevinin Önemi

Gelinlik seçiminde modaevi seçimi önemli bir ayrıntıdır. Gelin adayının istediği kumaşı, danteli, taşı temin edecek bir firma olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Sonrasında mağduriyet yaşamaması bakımından bu önemlidir.

3)Gelinlik Kiralama

Düğüne sayılı günler kala hâlâ gelinlik seçememiş gelin adayları için en pratik yol gelinlik kiralamaktır. Bazen gelinlik diktirmek yerine kiralamak daha mantıklı olabilir. Gelinlik firması işinde uzman değilse gelinin hayalindeki gelinlik yalan olur. Ama kiralamada bu sorun yoktur. Fakat kiralarken muhakkak denemeyi unutmamalısınız. Ayrıca kataloglara da bakmayı unutmayın çünkü firmada gelinlik çeşidi az olabilir fakat katalogda daha fazla çeşide göz atabilirsiniz.

4)Prova

Gelinlik beğenildi, denendi, pot duran yerler düzeltildi. Her şey tamam sadece düğünden önce almak kaldı. Fakat nasıl olsa her şey tamam sorun yok hemen alayım diye düşünmek doğru değildir. Gelinlik yine de muhakkak mutlaka denenmelidir. Çünkü gelinler düğün stresi ile zayıflayabiliyorlar. Doğal olarak tekrar bir tadilata ihtiyaç olabilir.

5)Düğünün Yapılacağı Mevsim

Hangi mevsimin gelini olacağınız, gelinlik modeli seçiminizi fazlasıyla etkileyecektir. Yaz mevsimi için bu sorun olmaz fakat sonbahar veya kış mevsiminde durumlar farklılaşır. Bu tür havalarda özellikle üzerine güzel, mini bir kürkün uyabileceği gelinlik modellerinin seçilmesinde fayda var.

6)Gelinliğin Giyileceği Mekân

Her gelinlik her mekâna uymaz maalesef… Mekâna ve konsepte uygun bir gelinlik modeli seçmeniz gerekmektedir. Örneğin kır düğünü yapacaksanız daha uçuş uçuş ve sadeliğin ön planda olduğu gelinlikleri seçmelisiniz. Eğer düğün salonu ya da balo salonunda düğün olacaksa daha kabarık ve ihtişamlı gelinlikleri tercih etmelisiniz.

7)Kısa Boylu Gelin Adayları İçin

Kısa boylu gelin adayları daha uzun gözükmek için yüksek belli modelleri seçebilirler. Bu şekilde bacak boyu daha uzun gözükür. Ayrıca bu hekimlerimiz etek bölümünde A kesim gelinlik modelleri tercih etmeli. Kısa Boylu gelin adayları prenses ve asimetrik kesim, basenden sonra bollaşan, uzun kuyruklu ve iki parçadan oluşan modellerden uzak durmaları gerekmektedir. Balık kesim gelinlik modelleri ise vücut yapısı orantılı olan kısa boylu gelinler de kullanılabilirler.

8)Makyaj

Gelinlik denemeleri yaparken makyajsız gitmeye özen gösterin. Çünkü gelinliği giyip çıkarırken kirletebilirseniz. Böyle bir şey olmasını istemezsiniz ?

9)Duvak Seçimi

Kısa boylu gelin adayları için dirsek altında bulunan parmak ucu ve vals tipi olan duvaklardan uzak durmalıdır. Kısa Boylu gelin adayları için en iyi tercih şapka tipindeki duvakları kullanmak olacaktır. Uzun boylu gelin adayları ise kuş kafesi ve omuz hizasında bulunan kısa duvakların yanında kuyruklu ve uzun duvakları da tercih edebilirler.

10)Buket Seçimi

Gelin buketinde en önemli unsur çiçeklerin gelinlik modeli ile uyumlu halde olmasıdır. Eğer sade bir gelinlik tercih ettiyseniz buketiniz biraz daha şık olabilir. Aynı zamanda mekân ile de uyumlu olması beklenir. Eğer düğün mekânınız lüksse bu durumda buketinizin üzerine inciler, taşlar ve simler koydurabilirsiniz. Ya da mesela kır düğünüyse zaten yeşil renk yeterince olacağı için rengarenk çiçekler kullanıp daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz ?

Gelinlik Modelleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Bilgi

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

2018 Tesettur Uc Boyutlu Gelinlik Modelleri 4

2018 Tesettür Gelinlik Modellerinde 3 Boyut Devrimi

Günümüzde pek çok kadın gelinlik seçimi konusunda kararsız kalmaktadır. Özellikle muhafazakar giyim seçimi yapan ve …