Ana Sayfa / Tesettür Giyim / Eşarp ve Şal Kullananların Bilmesi Gereken 7 Önemli Bilgi

Eşarp ve Şal Kullananların Bilmesi Gereken 7 Önemli Bilgi

Eşarp ve Şal Kullanımı, Herkese yeniden merhabalar ? Bugün biz tesettürlü kadınlar için olmazsa olmazımız eşarp ve şallar hakkında konuşacağız. Şüphesiz her tesettürlü bayanın dolabında çeşit çeşit eşarp ve  şallar  bulunmaktadır. Peki bunların kullanımında nelere dikkat etmeliyiz? ya da neler yapabiliriz? İşte bunların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz! O zaman haydi eşarp ve şal kullananlar için önemli bilgiler nelermiş hep birlikte bakalım ?

1- Eşarp ve şalınızın daha güzel ve düzgün gözükmesi için topuz tokası kullanın.

Özellikle bu aralar çokça yaygınlaşan topuz tokaları her tesettürlü bayanın tercihi! Eğer siz kullanmıyorsanız ve eşarp ya da şalınızın kötü durduğundan şikayetçi iseniz bir topuz tokası alın derim. Arkası daha düzgün durduğu için şal veya eşarbınızın önü ve yanları da düzgün ve daha hoş duracaktır. Ayrıca her tuhafiyeci ve eşarpçı da bulabileceğiniz bir parça ?

2-Eşarplarınızı doğru yıkamalısınız.

Eşarp ve Şal Kullanımında, en çok yapılan hatalardan biri de eşarp ve şalların yanlış bir şekilde yıkanmasıdır. Bu tür hatalar eşarp ve şalınıza zarar vererek yapısını dahi değiştirir. Hele ki ipekse zaten geçmiş olsun 🙂 Bunun için doğru yöntem kesinlikle elinizde yıkamanız ve arap sabunu kullanmanız olacaktır. Ilık bir suda şal veya eşarbınızı arap sabunu ile çok yıpratmadan çitiledikten sonra soğuk su olan bir kapta da durulama işini yapmalısınız. Daha sonra birkaç kez çırparak eşarp veya şalın şeklini bozmadan asmalı veya bir yere sermelisiniz. Aman mandal falan takayım demeyin. İz yapar ve hoş durmaz. Kurumaya yakın nemli iken de ütülemeli ve tekrar yine aynı şekilde kurutmalısınız. Bu yıkama yöntemini hem pamuklu şallarınızda hem de ipek şal ve eşarplarınızda kullanabilirsiniz.

3-Tişörtü tersten giymek.

İlk başta biraz ilginç gelse de bu yöntem gerçekten boynun açılmaması için işe yarayabiliyor ? Tişörtlerin arkası daha kapalı olduğundan ters giyildiğinde bu sefer önü kapatıyor ve sizde rahat bir şekilde şal ve eşarbınızı yapabiliyorsunuz. Açılacak mı diye endişe etmiyorsunuz ? Aynı zamanda kıyafetin içine tekrar bir kıyafet giymeye gerek kalmıyor.

4- Her zaman yanınızda toplu iğne bulundurun.

Eminim dünyada en çok kaybolan eşyalardan biri toplu iğnelerdir. ? Nedenini bulamasak da elbet bir gün bulacağız ? Özellikle evde değilsek, başka bir yerdeysek ve yine iğnemiz kaybolduysa eyvah 🙂 Eşarp ve şalımız hemen bozulabilir. O yüzden çantamızda bulunduracağımız toplu iğneyle bu durumu hemen düzeltebiliriz. Aksi takdirde hem iğne aramaya başlayacağız hem de rahatsız olacağız. Böyle olmasını istemeyiz 🙂

5-Toplu iğnelerin başlarını boyayabilirsiniz.

Eğer rengine göre toplu iğne kullanmaya özen gösteriyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Sizin için özel bir gün ve gri renkte bir şal taktınız. Toplu iğnenizin başının da gri olmasını istiyorsunuz fakat bulamadınız ya da evde yoktu. Bunun yerine gri renk bir oje ile bu işi halledebilirsiniz ya da hangi renk lazımsa… ?

6- Şal veya eşarbınızı çok önden yapmayın.

Şal ve eşarbınızı çok önden yapmak hem güzel yüzünüzü kapatacak hem de bozulmaya daha elverişli olacaktır. Bunun için normal yüz hatlarınızın gözükeceği şekilde eşarp veya şalınızı yapmak sizi hem daha rahat ettirecek hem de daha güzel gözükmenizi sağlayacaktır.Böylece eşarp ve şal kullanımı doğru yapmış oluruz.

7- Şal veya eşarp yaparken iğne ile çok sıkılamayın.

Bunu malesef birçok tesettürlü bayan yapmakta. Ama hem rahatsız edici hem de eşarp ve şalınızı bozmaya daha çok meyilli. Her zaman rahat olmaya bakın hanımlar ? Boynundan iğnelediğiniz yeri daha bol yaparsanız eşarbınız bozulmaz aksine daha güzel bir görünüm elde edersiniz. Mutlaka deneyin derim ben ?

Hoşçakalın, yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Eşarp ve Şal Kullanımı

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

kiremit rengi elbise kombinleri

Kiremit Rengi Elbise Kombinleri ve Çeşitleri

Kiremit Rengi Elbise Kombinleri Günümüz dünyasında tesettürlü kadınlar kombinlerini yapmak için sürekli farklı türden elbiseler …