Ana Sayfa / Gelinlik & Kaftan / En Güzel Kına Abiye Elbise Trendleri

En Güzel Kına Abiye Elbise Trendleri

Kına gecesi düğünden önce bayanlara özel olarak organize ettiği özel bir gündür.Bu günde gelin olacak hanım En Güzel Kına Abiye Elbisesini giyerek eline kına yaktırır ve yöresel adetler uygulanır. Kına elbisesi olarak genelde yöresel bindallı kullanılsa da farklı varyasyonlarda denenmektedir.

En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 5
En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 5

Giriş bölümünde kınaya uygun renklerde abiye elbise modeli giyinerek giriş yapılır.Kına yakılacağı zamanda ise yöresel bindallı modelini giyinlenir. Bir diğer giriş şekli ise kına abiyesi modellerden yani bindallının elbiseli olan modelini giyinerek tüm kınasını kına elbisesiyle geçirir.

En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 4
En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 4

Sizler için bu gecenizde 208 yılının En Güzel Kına Abiye Elbise Trend modellerini hem anlatıp hemde görsellerini yayınlıyacağız.

En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri

Ünlü abiye tasarımcı firmalarında Pınar Şems ve Gamze Özkul gibi firmalar özellikle kına abiyelerine önem vermişe benziyor.Geçen sene piraye abiyeyle adete şov yapan pınarşems, bu senede şura abiye ismiyle öne sürdüğü modeliyle kına abiyelerinde önemli bir yer edindi.

En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 6
En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 6

Gamze Özkulun bordo olarak sunduğu saçaklı modeliyse çok şık ve zarif gözükmekte.2018 de firmalar saçak olayını hem gelinlik ve nişanlıkta hemde abiye modellerinde sıkça kullanmaktadır.

En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 2
En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 2

En Güzel Kına Abiye Elbise modelini seçerken size yakışan kalıpta almanız daha önemlidir.Eğer size balık model yakışıyorsa kısaca zayıf ve 165 in üzerinde boyunuz varsa balık model seçebilirsiniz.Kına gecesinde genelde erkek olmadığı için mahremiyet sorunu yaşanmayacaktır.Eğer erkeklerin geleceği bir ortamda kınanınızı yapıyorsanız  kloş etekli modeller altına tarlatan uygun olacaktır.

En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 1
En Guzel Kina Abiye Elbise Trendleri 1

Kınanızı nasıl bir ortamda yaptığınızda kına elbisenizin modelini belirlemekte önemli bir etmendir..Salonda yapıyorsanız mutlaka tarlatanlı bir model ( tarlatan seyyar da olabilir) seçmeniz gerekecektir.Ev ortamında yapıyorsanız düz balık yada tarlatansız modelde tercih edebilirsiniz.

Buyuk Beden Tesettur Abiye-dantel-detayli-murdum-tesettur-abiye-elbise
Buyuk Beden Tesettur Abiye-dantel-detayli-murdum-tesettur-abiye-elbise

Kına denilince renk olarak akla genelde sarı,bordo,yeşil v.s renkler gelmekte.Günümüzde artık her türlü renkte kına için kullanılabilir.Pembe renkli dahi kına elbise modeli olarak tercih edilmektedir.

 

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

En Çok Tarz Olmuş Tesettür Gelinlik Modelleri 14

En Çok Tarz Olan Tesettür Gelinlik Modelleri

Genellikle seçim yapmada çok sıkıntı veren, görülen her yeni gelinlikte iyice kafa karıştıran bir konu …