Ana Sayfa / Gelinlik & Kaftan / En Çok Tarz Olan Tesettür Gelinlik Modelleri

En Çok Tarz Olan Tesettür Gelinlik Modelleri

Genellikle seçim yapmada çok sıkıntı veren, görülen her yeni gelinlikte iyice kafa karıştıran bir konu ? En özel günlerden biridir hiç şüphesiz… Bu yüzden doğru gelinliği bulmak önemli. Peki sizi yansıtacak doğru gelinliği nasıl bulacağız?  Hep birlikte gelinlik çeşitlerine bakalım o halde; ?

Prenses Model Gelinlikler


Çok risk gerektirmeyen ve şık duran bir tarzdır. Tok kumaşları ve net kesimleri ile dikkat çeken bu tarz gelinlikler hem göz yormaz hem de eleştiriye kapalıdır. Genellikle bu gelinlik tarzlarında hacimli etekler kullanılır. Çoğu tesettürlü bayanın tercih ettiği de budur fakat balık veya düz formda etekler de çok şık durabiliyor. Aklınızın bir köşesinde bulunsun hanımlar ? abartılı işlemeler taşımadığı için taşıması da kolaydır. Rahat edersiniz…

Eski Tarz Gelinlik Modelleri

Özellikle eski dönemlerin kullandığı bu tarz gelinlikler de gerçekten çok trend. Zaten eskiye dair her şey günümüzde tarz oluyor artık ? Bu tarzlarda bir gelinlik seçerek hem masum bi tarz oluşturursunuz hem de eski bir görünümden çok daha fazlasını elde etmiş olursunuz.

Görkemli Gelinlik Modelleri

Abartıyı seviyorsanız ve o gün özel tabiki abartı olacak diye düşünüyorsanız bu tarz gelinlikleri düşünebilirsiniz ? kabarık etekler, inciler, taşlar, abartılı volanlar… Gecenin yıldızı olmalıyım diyen gelinlerin tercihi… Bu gelinliklerde el işçiliği oldukça önemlidir, buna çok dikkat etmelisiniz. O yüzden ehil bir kişiden almalı veya ehil bir kişiye diktirmelisiniz. Bu yüzden maliyeti yüksek gelinliklerdendir. Taşıması biraz zor olsa da sizi şık ve görkemli göstereceğinizden şüpheniz olmasın. ?

Fiyonklu Gelinlik Modelleri

Tesettürlü kadınların yine çokça kullandığı bir gelinlik tarzı ? Son zamanların gelinlik trendlerinden olan fiyonk, küçük küçük birden fazla kullanıldığı gibi, büyük şekilde gelinliğin arkasında veya önünde de kullanılabilir. Fakat önde kullanılan büyük boy fiyonklar ince gelin adayları için daha uygundur. Diğer gelin adayları büyük fiyongu arkada kullanmalıdırlar.

Sade Gelinlik Modelleri

Ben her zaman sadelikten yanayım diyorsanız bu tarz gelinlikler tercih etmelisiniz ? burada önemli olan konu sade bir gelinlik tercih edecekseniz kumaşı saten olmalıdır. Çünkü ipeksi bir kumaştır ve siz yürürken ahenkle hareket eder… Ayrıca bu tarz gelinlikler sade olduğu için aksesuar kullanımı daha da artıyor ? Tesettürlü bayanlar gelin başı yaptıracağı zaman daha fazla aksesuar kullanabilirsiniz bu tarzda…

Dantelli Gelinlik Modelleri

Gelinlikte olmazsa olmazlarından biridir. Her sezon kullanılır, her sezon trenddir. Güzel ve doğru bir şekilde uygulandığında gelinliğe çok tarz bir görünüm katar. İste kır düğünü olsun, ister salonda olsun her türlü ortama uyum sağlar. Gelinliğin tümünde kullanıldığı gibi, gelinliğin çeşitli yerlerinde de kullanılabilir. Burada en önemli nokta dantel dikkatli seçilmelidir.

Kış Gelinlik Modelleri

Düğününüz kışa denk gelmiş ya da düğününüzü kışın yapmak istiyor olabilirsiniz ? Bu noktada tesettürlü bayanlar için tabiki de vazgeçilmez olan detay kürk ? Kürk, gelinliğe gerçekten ayrı bir hava katıyor. Bir kürk detayıyla hem daha tarz hem de daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz…

En Çok Tarz Olan Tesettür Gelinlik Modelleri

Umarım yazımızı beğenmişsinizdir, teşekkürler. 🙂

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

tesettur balik elbise modeli

Tesettürde Balık Elbise Modeli ve Önerileri

Balık elbise olarak adlandırılan elbise modeli, kesiminden kaynaklı olarak bu ismi almıştır. Elbiseler, kadınların en …