Ana Sayfa / Tesettür Giyim / Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Tesettür Modelleri Türkiye’de birçok kadının tercih ettiği giyim şeklidir. Birçok kadın bu tercihte bulunduğundan giyim modası da bundan etkilenmektedir. Modanın yaygınlaşması ile birlikte kapalı giyimde çeşitlilik artıyor. İster düğün kına gecesi sünnet gibi özel organizasyonda ister günlük yaşantıda kapalı giyimde birçok seçenek vardır. Özel günlerde balık elbiseler, A kesim elbiseler, alt ve üst olarak takımlar ya da salaş modeller mevcut. Günlük yaşamda da tunik yine takım olan kıyafetler pantolon etek gibi şeyler mevcut. Tabi ki kıyafette en önemli şey kesimdir.

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 1 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri
Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 1

Kesim hatalarına çok dikkat etmek gerekir. Bir kıyafet iyi süslenmiş ya da rengi güzel olsa da kesimi hatalıysa süslemelere ve renge aldanmamak gerekir. Özellikle kapalı giyim birçok kumaş gerektirdiğinden kolun boynun belin nasıl kesildiği önemlidir. Bu yüzden internetten alışveriş yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü normal alışveriş yaparken deneme şansı vardır ancak internette bu şans maalesef yok. Geri yollama ya da hayal kırıklığı yaşamak yerine güvenilir sitelerden alışveriş yapmak önemlidir.

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 2 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri
Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 2

Renkler

Tesettür modelleri birçok seçenek sunar ama burada önemli olan nasıl bir kombin yapılacağıdır. Farklı renkler kullanarak da tonsürton yani aynı renklerin farklı tonlarını kullanarak da kombin yapılabilir.

Aynı renklere örnek olarak kahverengi verilebilir. Kahverengi bir pantolon açık kahve bir t shirt ve orta kahve bir ceket yine kahvenin başka tonlarında şal ve ayakkabı ile hoş bir görüntü oluşturulabilir. Yine buna uygun çanta ve makyajla çarpıcı bir görünüm elde edilebilir.

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 3 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri
Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 3

Etek kullanımı da oldukça yaygındır. Çünkü etekler hava alır ve bahar, yaz aylarında kapalı kadınlar için iyi bir seçenek oluşturur. Etek üstüne kısa bir üst giyilerek ve ceketle kombinleyerek çok parçalı şık bir görüntü oluşturulur.

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 14 671x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Mevsimler

Elbiseler ilkbahar yaz sonbahar kış yani her mevsim kadınların giymekten hoşlandığı bir seçenektir. Tesettür modelleri ve Elbiseleri bir ceketle tamamlamak daha tarz bir görünüm ortaya koyabilir. Kış aylarında dizin hafif altında bir etek giyilerek altına çizme ya da botla deri bir ceketle klas bir görünüm yerine asi bir görüntü de elde edilebilir.

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 4 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri
Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 4
Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 6 672x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri
Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 6

Düğünlerde de illa parıltılı olmak istenmeyebilir. Böyle günlerde de ikili takımlar hoş bir görüntü oluşturur. Önü kısa arkası uzun tunik ve bol bir pantolonla salaş ve şık bir görüntü oluşturulabilir.

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 5 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri
Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 5

Aksesuarlar

Tabi ki bu sadece düğünlerde kullanılan bir kombin olmak zorunda değil günlük kıyafetlere de uyarlanabilir. Kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak şal ayakkabı ve çanta seçimi çok önemlidir. Nasıl artık ayakkabı ile çanta aynı renk olması hoş karşılanmıyorsa şal ve ayakkabının da tıpatıp aynı renk olması sıkıcı bir görüntüye yol açabilir. Onun yerine aynı rengin farklı tonları kullanılarak bu görüntü kırılır. Böylece tarz ve tamamlanmış bir görüntü ortaya konur.

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 7 683x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 8 683x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 9 683x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 10 683x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 11 683x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 12 682x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 13 655x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri 15 684x1024 - Bu Yazın En Güzel Tesettür Modelleri

Bir önceki yazımız olan Eşarp ve Şal Kullananların Bilmesi Gereken 7 Önemli Bilgi başlıklı makalemizde eşarp bağlama, Eşarp kullanımı ve Eşarp ve Şal Kullananların Bilmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

2019 Kış Mevsimine Özel En İyi Tesettür Giyim Palto ve Kaban Önerileri 3

2019 Kış Mevsimine Özel En İyi Tesettür Giyim Palto ve Kaban Önerileri

5.0 03 Herkese merhaba 😊 Bu yazımızda birçok tesettürlü kadının seçmekte zorlandığı ve çeşit aradığı …