Ana Sayfa / Nişanlık / 2020 Yeni Model Kapalı Söz Kıyafetleri

2020 Yeni Model Kapalı Söz Kıyafetleri

2020 Yeni Model Kapalı Söz Kıyafetleri, Türkiye’ de evlenmek isteyen insanlar birçok aşamadan geçmek zorunda kalıyor ya da kendi tercihleri ile bu uzun sürece dâhil oluyor. Ailelerin tanışması, söz, nişan, kına gecesi, düğün sıralaması ile gidiyor. Bazen bazı olaylar uzuyor ya da uygulanmıyor.

Bütün bu olaylar yaşanırken her bir durumda farklı bir kıyafet giyme yükümlülüğü doğuyor. Söz adı verilen merasimler ise sadece aile arasında bir yüzük takma ya da salonlarda, havuz kenarında, kırda olmak üzere büyük olacak şekilde düzenlenebiliyor. Aile arasında küçük bir tören olacağı zaman kadınlar genel olarak daha sade abiye olmayan kıyafetleri tercih ediyor.

Kapalı söz kıyafetleri ise sadece tek renkten oluşan bir elbise, ayakkabı ve eşarp kombiniyle hareketlendirilmiş şekilde giyinilebiliyor.

Kapalı Söz Kıyafetleri
Kapalı Söz Kıyafetleri

Aile İçinde Söz Kıyafetleri

Ancak evde aile arasında yapmak demek her zaman sade ya da abiye olmayan bir kıyafet giyilecek demek değil. Abiye bir elbise de giyilebilinir ancak bu tercihte yine çok şaşalı olmayacaktır. Yapılan söz eğer salondaysa gelin abiye hatta bazen gelinliği andıran renkli elbise giyebilir. Bu tür elbiseler aynı gelinlik gibi a kesim, kabarık, pelerinli ya da çok işlemeli taşlı olabilir. Bu konuda pek çok seçenek vardır. Düğünde olduğu gibi salonda yapıldığı için giyimde pek sınırlama yoktur.

Havuz kenarında yapılacak bir söz için kıyafette pek çok özelliğe dikkat edilmesi gerekebilir. Çok uzun elbiseler havuza girme gibi bir talihsizlik yaşatabileceği için giyilmemesi tavsiye edilir. Havuz kenarına uygun olarak daha yazlık renkler de giyilmesi iyi bir seçenek olacaktır. Ancak eşarpla tezat oluşturacak mürdüm mor gibi renkler de giyilebilir. Açık renk eşarp seçimiyle ortama uygun görünüm sağlanabilir.

Ayakkabı seçiminde ise fazla topuklu kesinlikle rahatsız edici olacağı için kısa topuklu tavsiyeler arasındadır. Kırda yapılan söz törenlerinde ise ortamın doğallığına uygun olarak çiçek desenleri olan elbise ya da abiye kıyafet giyilebilir. Eşarbın üstüne papatya tacı yapılabilir.

Kapalı Söz Kıyafetleri 2
Kapalı Söz Kıyafetleri 2

Elbiseler Nasıl Olmalı?

Elbise pelerinli olabilir ve pelerine küçük çiçekler yerleştirilebilir. Evde, kırda ya da havuz kenarında yapılacak olan sözde eğer abiye giyilecekse birçok kapalı abiye söz kıyafeti bulunmakta; Güpür detaylı, pelerinli, kuşaklı, dantelli, aplike, şifon, pliseli, iki parçalı vb. gibi. Boy, kilo ve ten rengine göre bu seçenekler genişleyebiliyor ya da daralabiliyor.

Örneğin uzun boylu ve hafif kilolu bir kadının iki parça abiye giymesi ve belirli yerlerden daraltılma yapılmasıyla vücut hatlarının belirli özelliklerini daha çarpıcı hale getirebilir. Açık tenli bir kadın soğuk renkler tercih ederse cansız görünebilir. O yüzden daha sıcak, turuncu gibi renklere yönelim gösterirse canlı bir görünüme kavuşacaktır. Ya da sade bir elbise tercih eden biri eşarbını ya da şalını farklı bir stilde bağlarsa hem modern bir görünüm elde edebilir hem de şıklığı yakalar.

2020 Yeni Model Kapalı Söz Kıyafetleri

Kapalı Söz Kıyafetleri 3
Gri Tesettür Söz Kıyafeti
Kapalı Söz Kıyafetleri 4
Açık Pembe Tesettür Söz Kıyafeti
Kapalı Söz Kıyafetleri 5
Pembe Tesettür Söz Kıyafeti
Kapalı Söz Kıyafetleri 6
Kırmızı Tesettür Söz Kıyafeti
Kapalı Söz Kıyafetleri 7
Kırmızı Tesettür Söz Kıyafeti
Kapalı Söz Kıyafetleri 8
Gül Kurusu Tesettür Söz Kıyafeti
Kapalı Söz Kıyafetleri 9
Mor Tesettür Söz Kıyafeti
Kapalı Söz Kıyafetleri 10
 Sarı Tesettür Söz Kıyafeti

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

En Güzel Tesettur Nisanlik Modelleri Setri Nur e1525953454556

En Güzel Tesettür Nişanlık Modelleri

Günümüzde pek çok kadın spor kıyafet tercih ederken bazıları dini inançları gereği tesettür kıyafetleri tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir