₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

2020 Tesettür Şal Modelleri

Tesettür giyimde birçok kıyafet seçeneği bulunuyor. Elbiseler takımlar pantolonlar tunikler var. Ancak kapalı giyimin olmazsa olmaz parçası şal kombin hem kombini tamamlayan en önemli unsur hem de gereklilik olduğundan büyük bir önem taşımakta. Öncelikle şalların kumaşına değinecek olunursa kapalı kadınların bir şaldan bazı beklentileri var. Terletmemesi ve kaymaması bu beklentilerdendir. Bunun için saten kumaşlar yerine ipek kumaşlar tercih edilmeli. Ancak ipek şallar kayma yapabileceğinden pamuklu en çok tercih edilenler arasında. Bone seçimi de kayma olmaması için önemli bir etkendir. Tesettür şal modelleri ise birçok stilde karşınıza çıkabilir.

tesettür şal modelleri
tesettür şal modelleri

Hem bağlama ile hem de desen seçimiyle farklı bir havaya büründürebilir kıyafeti. Bağlama modellerinde ise birçok bağlama modeli vardır.  Bu bağlama modelleri tekdüze bir kıyafeti daha hareketli bir hale getirebiliyor. Ya da gündelik bir kıyafeti daha şık bir kullanıma dönüştürebiliyor. Renk ve desen olarak ise hem düz tek renk bir şal kullanılabilir hem de desenli bir şal olabilir. Hareketli ve desenli kıyafetlerde sade bir eşarp kullanılması tavsiye edilir. Ancak desenli bir kıyafetiniz var ise sade eşarp kullanıp artı olarak farklı bağlama modeliyle yine farklı bir görünüm elde edilebilir. Desenlilerde ise birçok desen çeşidi bulunmaktadır.

tesettür şal modelleri2
tesettür şal modelleri2

Yuvarlak desenli,  kare desenli, çiçek desenli ya da daha iç içe geçmiş haliyle halkaların birbiriyle kesişmiş halde olabiliyor. Ya da üç desenin de birlikte kullanıldığı şallar olabiliyor. Daha da farklı olarak yazıların yer aldığı, şimşeklerin, harflerin kullanıldığı şallar da bulunmakta. Daha sportif modellerde kıyafet kullanan kadınlar için çiçekli desenler çok tarzlarını yansıtmayabiliyor. Böyle tercihlerde bulunan kadınlar geometrik desenli ya da farklı motiflerin olduğu şallar tercih ediyor. Bu motiflere örnek olarak; ağaç desenli, zebra çizgili, leopar desenli, baklava dilimli, uçlarında meyveler bulunan,  vektör ve grafiklerin kullanıldığı, su damlacığı modelli, dantelli, oya işlemeli ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Bu tür eşarpları kombinlerken ayakkabı ile de uyumuna bakmak çok önemlidir. Ayakkabıyla birebir aynı renk şal tercih edilmemelidir.

tesettür şal modelleri3
tesettür şal modelleri3

Ayrıca hem farklı bir bağlama modeli yapmak hem desenli bir şal takmak hem göz yorucu olabilir hem de desenin ve bağlama modelinin özelliğini göstermemesine sebebiyet verebilir. Tabi ki bu bazı desenlerde mevcuttur. Örnek olarak şalın farklı yerlerinde farklı desenler bulunan bir parça ile tekdüze ilerleyen bir deseni olan şalda bu farklılık ortaya çıkacaktır. Tek düze bir deseni olan şalda örneğin leopar desenli bir şalda sade bir kıyafetle kombin yapılıp farklı bir bağlama stili yapılırsa hoş bir görüntü oluşturabilir.  Ancak farklı yerlerde geometrik desenler kullanılmış bir şalda farklı bir bağlama stili yapmak hem bağlama stilini göz önüne sermez hem de şalı olduğundan karmaşık gösterebilir.

2020 Tesettür Şal Modelleri

İncelemeler

İlgili Konular