Ana Sayfa / Tesettür Giyim / 2020 Ferace Modelleri ve Önerileri

2020 Ferace Modelleri ve Önerileri

ferace modelleri 2    ferace modelleri 7

Tesettür giyime sahip olan bayanlar tarafından dış giyimde feraceler çokça tercih edilen modellerin başında gelmektedir. 2020 ferace modelleri bu sezonun moda ikonuna ve trendlerine uygun olarak tasarlanmış olan tasarım hatları ile imal edilmekte ve müşterilerle buluşturulmaktadır. İşte kişisel tercihler sonucunda moda trendi ile bir araya gelerek beğeninize uygun olan birçok model içerisinden seçiminizi yapabilirsiniz. Genç ve zayıf olan bayanlar için açık renkli ve daha dar kalıp olan modeller tercih önceliği kazansa da orta yaşlı ve kilolu bayanlarda salaş ve büyük bedene sahip, koyu renk ferace modelleri daha çok tercih edilmektedir.

2020 sezonunda genellikle klasik tasarım feraceler ön plana çıkmaktadır. Sonbahar sezonu ile birlikte çokça talep görecek olan geniş kesim hatlarına sahip kolları bulunan ferace modellerini tercih edebilirsiniz. Renk olarak ise daha çok pastel ve farklı renk tonlarının daha çok moda olacağı ise şimdiden belli olmaya başlamış durumda. Klasik ve zarif bir görünüme sahip olan ferace modelleri genel kitle tarafından tercih edilecek olan modeller olacak. Sizlerde bu modaya uygun olan kıyafetlerden kombinlerinizi oluşturabilirsiniz.

Ferace Türleri

ferace modelleri 4

Feraceler ana çeşitlilik olarak iki türde yoğunlaşmaktadır. Bunlar bol kesim tasarıma sahip olan feraceler ve dar kesim tasarıma sahip olan feraceler olarak sınıflandırılabilirler. 2020 yılında da bu ferace modelleri içerisinden daha önceki yıllarda olduğu gibi tasarım olarak bol kesim hatlarına sahip ferace modelleri en fazla tercih edilen model olmaya devam etmektedir. Tesettür giyim mantalitesine uygun bir yapıyı desteklemesinden dolayı pek çok kadın hem vücut hatlarının görünmesini engellemek, hem de kilo problemleri yaşayan bayanların kilolarını kapatmasını sağlamak adına tercihlerde öncelikli seçim olmaktadır. Diğer model olan dar feraceler ise zayıf, estetik ve şık görünüm yakalamak isteyen bayanlar tarafından tercih edilen modellerdir.

Pek çok bayan, moda trendine uygun olarak giyinmektedir. Bu moda geniş kalıp feraceler trend olduğunda yoğunlaşma bu tip ürünlerde görülürken, moda dar kalıp ürünlere yöneldiğinde de talep dar kalıp ürünlerde olmaktadır. Bunun yanı sıra ferace türü seçiminde kullanılacak olan mevsim, yer ve duruma göre de değişiklikler görülebilmektedir. Mevsimsel seçimlerde kumaşın türü çok büyük öneme sahiptir. Yaz mevsiminde açık renk tonlarına sahip olan ve ince dokuma kumaşlar tercih edilerek ferace seçimi yapılmalıdır.

Yazlık Ferace Modelleri

ferace modelleri 5

Güncel trende uygun olarak birçok farklı modele sahip ferace üretimi yapılmaktadır. 2020 yaz sezonunda da pastel ve açık renkli ferace modelleri daha çok tercih edilmiştir. Yazın bunaltıcı sıcağında sizi serin tutacak olan ve rahat hissettirecek olan modeller olarak bol kesime sahip elbiseler daha çok talep görmektedir. Tesettür giyimde önemli bir yere sahip olan feraceler için yazlık ferace modelleri hanımların vazgeçilmezleri arasına girmektedir. Kombin olarak diğer elbiselerle kolaylıkla uyum yakalanabilmesi nedeni ile de her tesettürlü bayanın gardırobunda yerini alan ürünlerden bir tanesidir.

Kışlık Ferace Modelleri

ferace modelleri 6

Kış mevsiminin serinliği ve sonbaharın renk tonuna uygun olarak bu sezonda en çok tercih edilen ferace renklerinden bir tanesi de toprak rengi ve yeşilin tonları olan renkler olmuştur. Oldukça şık bir görünüme sahip olması yanında birçok kıyafete uyumlu olması, kombin yaparken sıkıntı çıkarmaması nedeni ile çok rağbet görmektedir. Klasik tarzın hakim olduğu 2020 ferace trend seçimlerinde sade ve asil bir görünüm yakalamak hedefleniyor. Kumaş yapısı olarak kabana uyumlu, sıcak tutan ve insanı rahatsız etmeyen hafif yapıdaki dokumalar tercih ediliyor.

Ayrıca hem yazlık hem de kışlık ferace seçimlerinde genç ve dinamik yapıya sahip olan bayanlar tarafından da renkli ve canlı parçalardan oluşan ferace modelleri oldukça ilgi gören parçalar arasında. Spor giyinmeyi sevenlerin vazgeçilmesi ise kot ferace modelleri olarak bizleri karşılıyor. Son dönemde kot ve işlemelerin bir moda ikonu haline gelmesi ile birlikte çiçek işlemeli kot ferace modelleri de oldukça revaçta olan parçalar listesinde başlarda yerini alıyor.

2020 Ferace Kombin Önerileri

ferace modelleri 3

Ferace kombinleri hazırlarken giyilecek olan ortama göre seçimlerde bulunulmalıdır. Dışarıya özel bir etkinlik için çıkacağınız da son dönemin favorileri arasında yer alan klasik tip ferace modellerine yönelmeniz doğru olacaktır. Özellikle kahve tonları, krem tonları ve yeşil tonlarına sahip olan feraceler sizleri çok şık ve modern bir görünüme kavuşturacaktır. Bu feraceler eşliğinde kullanacağınız açık renklerdeki başörtüsü ve şal ile de kombininiz çok daha dikkat çekici bir özelliğe kavuşacaktır. Yine 2020 yılı trendleri arasında yer alan küçük kutu tipi el çantalarını da bu kombine ilave ettiğinizde eksiksiz bir kombin yakalamış olacaksınız.

2020 yılında diğer en çok tercih edilen renk tonu ise siyah ferace modelleri olarak karşımıza çıkmakta, günlük kullanım içinde oldukça uygun olan modellerin başında geliyor. Sonbahar ve kış ayları içinde vazgeçilmezler denilebilir. Petrol yeşili ve kiremit rengi feraceler de bu sezon oldukça popüler olan ürünler arasında geliyor. Sizlerde bu trend ürünler içerisinden kendi beğeninize uygun olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Hakkında Tesettür Elbisesi

Ayrıca Kontrol Et

tesetturde uzun yelek ve hirka secimi

Tesettürde Uzun Yelek ve Hırka Seçimi İçin Tavsiyeler

Günümüzde birçok bayan özellikle Müslüman kadınlar başlarını örtmekte ve tesettürlü kıyafetler giymektedir. Bu anlamda göze …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir